Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letošní novojičínský vánoční strom vyrostl v Bludovicích

Centrum Nového Jičína už zdobí vánoční strom. Zhruba 13 metrů vysoký smrk vyrostl v Bludovicích. Majitelé jej městu darovali.

Hlavní symbol vánoc, ozdobený jehličnatý strom, už pracovníci technických služeb ukotvili na obvyklém místě na Masarykově náměstí. Městu jej darovala rodina, na jejímž pozemku v Bludovicích vyrostl.

Michaela Bobišová, majitelka stromu: “Tenhle strom jsem sadila vlastníma rukama, a je to už asi 30 let. Jsem ráda, že nepřijde jen do kamen, a že může ještě posloužit na novojičínském náměstí na vánočních trzích a udělat tu atmosféru.”
Michaela Bobišová, majitelka stromu: “Právě, že jsem tady měli odborníka, ten strom začal být trošku nemocný, takže stehně by asi za dva roky musel jít dolů, takže jsem se rozhodli jít touto cestou.”

Zhruba 13 metrů vysoký smrk byl na náměstí upevněn do dva metry hlubokého otvoru. Následně začalo jeho krášlení dekoracemi.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Každoročně je vánoční strom ozdoben LED svítícími dekoracemi v podobě svítících puketů, hvězdiček, řetězů a samozřejmě vyrábějí dekorace i kolegové z veřejné zeleně technických služeb.”

Nová výzdobu byla letos pořízena pro budovy Staré pošty a Laudonova domu. V novém bílém a zlatém provedení svítících dekorací bude ozdobena radnice.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Vánoční dekorace se ve městě rozsvěcují postupně, svítí už hlavní tahy a na konci týdne se rozsvítí i centrum města.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem rád, že i v letošním roce jsme byli obdarováni a že máme na novojičínském náměstí živý strom. Co se týče samotných adventních trhů, město Nový Jičín, jak městské kulturní středisko, tak informační centrum jsme na tyto trhy připraveni. Co se týče samotného programu, tak samozřejmě budeme reagovat na aktuální situaci. V žádném případě bychom nechtěli občany Nového Jičína a návštěvníky o tuto předvánoční radost ochudit.”
Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Tak jak máte možnost vidět, přípravy na Adventní jarmark jsou v plném proudu. Na náměstí stojí 31 prodejních stánků, ve kterých se vystřídá na 40 prodejců. Adventní jarmark bude zahájen 3. prosince.”

Náměstí, stejně jako v loňském roce poprvé, doplní velký adventní věnec na kovové kašně. Jeho svíce se budou rozsvěcet postupně, první 27. listopadu v 17 hodin, a další 4., 11. a 18. prosince.

Novinkou letošních vánočních trhů bude novojičínské Adventní rádio. Centrem města bude znít od 3. do 23. prosince a bude přinášet informace o jarmarku, prodejcích, programech a zajímavostech.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy