Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Herní Mikulášská stezka protnula novojičínské náměstí

Náměstím vede Mikulášská stezka, kterou připravilo Rodinné centrum Mozaika. Vydat se po ní mohou rodiče s dětmi kdykoliv. Herní instrukce získají v Andělském okénku.

Na Mikulášskou stezku se od 3. do 17. prosince mohou vydat děti v centru Nového Jičína. Vede po šesti stanovištích Masarykovým náměstím. Hrací kartu s instrukcemi si zájemci mohou vyzvednout v Andělském okénku v Rodinném centru Mozaika, které stezku připravilo, a pak už mohou plnit zadané úkoly.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Vyzvednete si tu hrací kartičku, kde se dozvíte, kde Vám Mikuláš připravil Mikulášské úkoly. Když úkol splníte, tak v hracím balíčku naleznete nálepku, kterou nalepíte do hrací kartičky. Úkoly jsou pohybové, abychom se v těch chladných dnech zahřáli, a otázky, na které budete odpovídat, jsou zaměřeny na adventní a mikulášský čas.”

Podobnou hru už Mozaika připravila v červnu ke Dni dětí a opět nyní ke spolupráci oslovila Návštěvnické centrum a některé provozovatele prodejen a kaváren na náměstí. V jejich výlohách byly úkoly umístěny.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Jsem moc ráda, že jsme i díky těmto akcím, dokázali spojit neziskový sektor s podnikatelským sektorem. Tím pádem se to náměstí může znovu oživit, rodiny si tam mohou spolu krásně vyhrát a samozřejmě to mohou spojit s návštěvou toho nějakého obchodu. A jako odměnu, když děti splní všechny úkoly, tak budou mít pomocí QR kódu živý pozdrav od Mikuláše a jeho družiny.”

Rodinné centrum dětem tímto způsobem vynahradilo tradiční Mikulášské odpoledne, které obvykle připravovalo ve svých prostorách. Varianta na čerstvém vzduchu byla také vítána, rodiny si stezky mohou projít individuálně kdykoliv. Během prvních dnů si v Andělském okénku vyzvedli více než 70 hracích karet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy