Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřinka Vančurova pomohla Kočičí školce, zásobila ji krmivem

Vánoce jsou časem radosti a obdarovávání, a proto se v jedné z novojičínských mateřských škol rozhodli uspořádat sbírku pro Kočičí školku. Spolek, který pečuje o zvířata a hledá jim nový domov, tak získal zásobu krmiva.

Sbírku pro zvířecí útulky pořádali v mateřské škole na ulici Vančurova už loni, tehdy pro opuštěné psy, letos se ji rozhodli vyhlásit podruhé a věnovali ji Kočičí školce z nedaleké Kopřivnice.

Markéta Benešová, MŠ Vančurova, Nový Jičín: “Je to úžasný spolek, mám s nimi osobní zkušenost. Děvčata ze spolku nám přímo řekly, co by nejvíce ocenily, tedy krmivo. Děti společně s rodiči nosili plus se nám podařilo oslovit také trošku širší veřejnost, a snad se nám podařilo naplnit tu vánoční myšlenku pomáhat tam, kde je to potřeba.”
Andrea Mertová, Kočičí školka, Kopřivnice: “Jsme moc rádi, za každou takovou pomoc moc děkujeme, protože díky této pomoci zase my můžeme pomáhat. Protože jsme dobrovolnice, tak opravdu jsme závislé na tom, co nám lidé dají.”
děti MŠ Vančurova: 
“Já jsem přinesla granulky a konzervu a mám doma kočičku, jmenuje se Julinka.”
“Přinesla jsem také granulky a mám doma kočičky dvě.”
“Já jsem přinesla dvě kapsičky.”

Kočičí školka působí tři roky a pomáhá především opuštěným zvířatům, které jsou v nedobrém zdravotním stavu.

Andrea Mertová, Kočičí školka, Kopřivnice: “Snažíme se brát pravdu ty akutní případy, kdy vidíme, že kočička je opravdu ve špatném stavu, potřebuje pomoc.”

Právě i kočce Ginger, kterou Andrea Mertová přivezla dětem do mateřské školy Vančurova ukázat, se dostalo díky těmto dobrovolnicím pomoci.

Andrea Mertová, Kočičí školka, Kopřivnice: “Je to nalezenec, byla ve špatném stavu, byla hubená, měla omrzliny, lidé nám ji nahlásili asi před rokem v zimě, a díky péči se dostala do takového stavu, jaký teď je. Tehdy se nemohla vůbec dojíst, dva týdny pořád jedla. Teď už ji narostl i nový kožíšek. Musela jít na operaci zubů, protože je měla velmi špatné.”

Díky spolu si tedy kočky mohou dopřát ošetření a veškerou veterinární péči. Pak se prostřednictvím fotografií zveřejněných na Facebooku uchází o nový domov.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail