Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přebíhání cesty před Fokusem má usměrnit nový přechod

Před Střediskem volného času Fokus, do kterého dochází stovky dětí a dospělých, je nový přechod pro chodce. Jeho vybudování řešilo město řadu let. Dané místo totiž není příliš přehledné, blízko je křižovatka i další přechod.

Přejít ulici K nemocnici směrem ke Středisku volného Fokus mohli dosud lidé po přechodu pro chodce, který je zhruba o 50 metrů dále. Většina si ale cestu zkrátila a přebíhala komunikaci přímo naproti Fokusu. O přechodu pro chodce se tu proto diskutovalo roky. Prosadit se ho podařilo až letos.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Dlouho se řešilo, jestli je možné tam ten přechod zřídit, byl to i jeden z požadavků Veřejného fóra v roce 2019, a řešilo se nějakou dobu s dopravní policií, jestli je to možné. Jednak tam je problém v té blízkosti toho druhého přechodu a potom i křižovatky, která tam je. Nakonec se podařilo najít nějaké řešení.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cílem toho je zvýšení bezpečnosti zejména dětí navštěvujících kroužky v tom středisku volného času.”
Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “V případě, že přechod nebyl, tak lidé k nám přebíhali tou nejkratší cestou z druhé strany. Věřím, že ten přechod napomůže tomu, aby se ta pěší zóna usměrnila. Jsme si vědom toho, že hned vedle je další přechod, že je to takové trošku nešikovné. Jen bych ocenil, a to už jsem probíral s panem místostarostou a bud probírat s dalšími lidmi, pokud vznikly nějaké ještě další bezpečnostní prvky v rámci tohoto nového přechodu.”

Přechod pro chodce je nasvětlený a řidiče na něj upozorňují informační cedule. Ředitel volnočasového střediska, které navštěvují stovky dětí, ještě hodlá prosadit vybudování určitého koridoru, který by chodce na přechod nasměřoval.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Rád bych byl za to zábradlí, které by ohraničovalo možnost toho vstupu, ať je ten přechod maximálně využívaný, byť lidé mohou přejít jinde. Byl bych rád, kdyby těch pět kroků k tomu přechodu udělali.”

Na použití přechodu pro chodce, tedy už toho prvního naproti pekárně, upozorňuje návštěvníky Fokusu i nápis na chodníku u brány areálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy