Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tělovýchovné jednotě chybí na provoz dva miliony, věří v pomoc města

Více než 2 miliony korun chybí letos na provoz Tělovýchovné jednotě Nový Jičín. Důvodem je skokový nárůst energií, a také absence dotací z Národní sportovní agentury.

Tělovýchovná jednota má ve svém majetku v Novém Jičíně fotbalový stadion, halu ABC, kuželnu, tenisové kurty, tělocvičnu, fitness centrum a kancelářemi na ulici Msgr. Šrámka včetně antukového hřiště. Běžný provoz a údržba těchto sportovišť vychází ročně na zhruba 11 milionů korun. Na startu letošního roku už ale organizace ví, že ji v rozpočtu chybí více než dva miliony korun. Příčin výpadku je několik.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Velmi výrazný nárůst cen, jak elektrické energie, tak plynu. Tendo dopad pro nás činí prozatím více jak milion korun. Dále je to otázka zajištění maximálního nárůstu mezd pracovníků tak, abychom alespoň pokryli inflaci. Velkým problémem se stala skutečnost, že Národní sportovní agentura nevypsala dotační titul pro oblast provozu a údržby sportovišť obecně, což pro nás představuje další výpadek ve výši milion tři sta tisíc. Takže nový rok startujeme s deficitem rozpočtu dva miliony dvě stě tisíc korun.”

Financování tělovýchovné jednoty je postaveno tak, že z rozpočtu města dostává obvykle 6 milionu 100 tisíc korun, zhruba 5 milionů si musí zajistit pronájmem sportovišť a ziskem dotací, nejčastěji z kraje, Národní sportovní agentury, i mimořádných dotací z města, nedávno například na rekonstrukci haly ABC a fotbalového a atletického stadionu. Právě v pomoc radnice nyní doufá tělovýchovná jednota nejvíce.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Oficiální žádost město ještě neobdrželo, budme s touto informací pracovat a budeme se snažit tělovýchovné jednotě pomoc,

V případě, že by se díru v rozpočtu zalepit nepodařilo, uvažuje tělovýchovný jednota o nepopulárních opatřeních.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Mezi ně může patřit zavedení platby nájmu sportovišť i pro členy TJ, kteří dosud měli sportoviště k užívání zdarma, další otázkou je případně prodej některého ze sportovišť, můžeme také omezovat provoz sportovišť, z důvodu nedostatku peněz sportoviště zcela uzavřít.”

Krajní variantou, ke které ovšem nechtějí dospět, by mohlo být ukončení činnosti.

Pod hlavičkou této organizace funguje 18 sportovních oddílů, klubů a spolků, organizace má zhruba 2 tisíce členů. Zaměstnává 6 pracovníků a 12 na dohodu o provedení práce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy