Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka na Novojičínsku potvrdila ochotu lidí pomáhat

Letošní Tříkrálová sbírka skončila. Její výsledek byl pro novojičínskou Charitu překvapením. Koledníci byli po roční přestávce v domácnostech vřele vítání, a to se projevilo na částce, kterou jim lidé do kasiček darovali.

Prvním příjemným překvapením pro novojičínskou Charitu bylo, že se po roční pauze podařilo na Tříkrálové koledování bez problémů navázat a v ulicích města a v okolních obcích se pohybovalo opět okolo 400 koledníků. Stejně tak překvapivý je i výsledek sbírky - 850 tisíc korun, zhruba o 100 tisíc více než loni.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Je to opravdu velký závazek pro nás, velká důvěra občanů, kteří do Tříkrálové sbírky dávají opravdu i velké částky. Budeme se snažit s co nejlepším svědomím to utrácet tak, aby to opravdu pomáhalo. 65 procent se vrací přímo k nám, zbytek na celorepublikové projekty a projekty diecézní Charity. Takže opravdu velikánský dík všem občanům za vstřícné přijetí, a velikánský dík všem dobrovolníkům.”

Konkrétně v samotném Novém Jičíně bylo vybráno jak koledníky, tak ve statických pokladničkách, které byly například v azylovém domě, Návštěvnickém centru nebo v některých prodejnách, 411 tisíc korun, rekordní částky sečetli na Charitě i ze Starého Jičína, Bernartic nad Odrou nebo Šenova u Nového Jičína. Celkovou částku ještě může navýšit online sbírka, která bude přičtena po 31. lednu.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Jsme rádi za všechny lidi, kterým ty peníze budou pomáhat. Už zkraje roku pomáháme pánovi, který vyhořel. Samozřejmě jsme otevřeni i podnětům občanů, mohou se na nás obrátit s ním, že ví o člověku, který potřebuje pomoc, že se ocitli v tíživé životní situaci.”

Část peněz z dobročinné sbírky tedy naplní fond humanitární pomoci, další díl bude pomáhat sociálně slabým rodinám zaplatit dětem volnočasové kroužky. Peníze také pravidelně směřují do půjčovny kompenzačních pomůcek, především na nákup polohovacích postelí.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Každý rok obnovujeme a dokupujeme pomůcky. Velký zájem je především o postele, máme všechny vypůjčené, dneska jich máme asi kolem šedesáti v oběhu.”

V neposlední řadě pak peníze z Tříkrálové sbírky pomohou Charitě pořídit auto pro běžný provoz.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Máme tady staré dosluhující auto, které už nám neprojde technickou kontrolou, takže musíme ne tuto situaci reagovat. Převedeme i nějaké peníze z loňské sbírky, které se jsme neutratili, a je to takové zásobovací auto pro Charitu.”

Automobil například zajišťuje spojení s charitním domem ve Straníku nebo převoz zboží z potravinových sbírek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy