Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Beskyd začíná z Nového Jičína jezdit skibus

Po úspěšném provozu cyklobusu se Nový Jičín s Kopřivnicí, Příborem, Frenštátem pod Radhoštěm a Rožnovem pod Radhoštěm dohodl také na zkušebním provozu skibusu. Začíná jezdit v únoru, vždy o víkendech a svátcích, cestující se tak budou moci dopravit do lyžařského střediska na Bílé nebo na běžkařské trasy v okolí Bumbálky a Horní Bečvy.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ten autobus vyjíždí už z ulice Palackého, od areálu ČSAD, což je poblíž Loučky, takže to může být zajímavé i pro lidi z tohoto sídliště. Vyjíždí každé ráno v sobotu a v neděli v 7:55 z Palackého, v 8:00 z autobusového nádraží. Následně pokračuje přes ta další města Příbor, Kopřivnici, Frenštát do Trojanovic, Rožnova na Horní Bečvu, Třeštík, Bumbálku a na Bílou. Zpátky z Bílé vyjíždí v 15:10 hodin. Věříme tomu, že vzhledem k tomu, že Bílá je poměrně oblíbené lyžařské středisko a parkoviště tam bývá plné, takže to mnozí lidé raději využijí, než aby tam jeli vlastním autem.”

Nový Jičín za tříměsíční provoz zaplatí 33 000 korun. Celkové náklady jsou 116 tisíc korun, města na částce podílí dle počtu obyvatel. Linka bude v provozu do dubna, v květnu na ni opět naváže cyklobus.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail