Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chráněné dílny Effatha mají nejlepší pečovatelku roku 2021

V chráněných dílnách Slezské diakonie v Novém Jičíně pracuje nejlepší pečovatelka v České republice v oblasti ambulantních služeb. Lidem s mentálním postižením se tu věnuje 10 let, vede keramickou dílnu a hraje s nimi divadlo.

Sociálně terapeutické dílny Effatha pomáhají v Novém Jičíně lidem s mentálním a kombinovaným postižením naplňovat jejich život, mohou se tu realizovat, mít pravidelnou práci, být v kolektivu a něčemu novému se učit. Průvodcem je jim tu už 10 let Daniela Kotalová, která po celou dobu vede keramickou dílnu.

Daniela Kotalová, sociálně terapeutické dílny Effatha: “To všechno tak nějak vyplynulo, spojily se mi všechny činnosti, které jsem dělala dříve, keramika, ochotnické divadlo a práce s dětmi s handicapy. Když jsem ukončila vysokou školu, tak přišla nabídka a vzali mě do Effathy.”

Danielu Kotalovou teď navrhla Slezská diakonie za oblast Novojičínsko na celostátní ocenění Národní cena sociálních služeb, kterou vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky spolu s Diakonií Českobratrské církve evangelické.

Gabriela Lhotská, Slezská diakonie, vedoucí oblasti Novojičínsko: “Za naši oblast jsme si vybrali právě paní Kotalovou pro její úžasnou schopnost pracovat s klienty, pro její nápaditost, kreativitu a také proto, že dlouhodobě hraje s klienty maňáskové divadlo, se kterým dochází do mateřských školek a speciálních zařízení.”

Svou nominaci proměnila novojičínská pečovatelka v titul nejlepší pracovník v ambulantních sociálních službách za rok 2021. Že je absolutní vítězkou své kategorie zjistila až při ceremoniálu v Praze, který proběhl 25. ledna za účasti ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a pod patronací herečky Ilony Svobodové.

Daniela Kotalová, sociálně terapeutické dílny Effatha: “Já jsem už jela s tím, že jsem měla pocit, že si to úplně nezasloužím, protože vždycky je to práce celého kolektivu. Kdyby jeden z toho kolektivu nefungoval, tak se výsledku dosáhne. A potom, tedy to hlavní ocenění, to byl šok. Já jsme to zpracovávala týden, přiznávám, že mi to tam úplně nedocházelo. Až teď postupně, když slyším komentáře klientů, že to prožívají se mnou, tak to je pro mně důležité.”
Gabriela Lhotská, Slezská diakonie, vedoucí oblasti Novojičínsko: “Já sama jsem na paní Kotalovou velmi hrdá a pyšná. Je to opravdu prestižní ocenění, je to ocenění té dlouhodobé práce. Když jsem to dávali vědět našim klientům a opatrovníkům, tak říkali, naše Danielka je nejlepší.”

Keramická dílna Effathy se v lednu přemístila z prostor na ulici Pod lipami do domu U Jičínky. Po stěhování se teď Daniela Kotalová se svými klienty opět mohla vrhnout do nové práce, tvoří už na jaro zahradní trpaslíky.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail