Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie v Novém Jičíně slouží 30 let, stejnou dobu oblékají uniformu dva strážníci

Vznik obecních policií umožnil zákon v roce 1992 a Nový Jičín byl jedním z prvních měst, které začalo formovat své strážníky. Městská policie zde tedy pomáhá už 30 let. Mezi jejími členy jsou také ti, kteří v jejich řadách slouží stejně dlouhou dobu.

Začátky městské policie v Novém Jičíně byly před 30 lety nelehké až úsměvné. K dispozici bylo jedno služební vozidlo, téměř nulové technické vybavení a malá služebna. Vzpomínat na tyto okamžiky dnes mohou, stále v uniformě strážníka, dva muži. Rostislav Čubok, který se věnuje také výuce dětí na dopravním hřišti, a Pavel Němec. Ten je léta zástupcem ředitele.

Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín: “Z původní skupiny, malé skupiny strážníků, kterých bylo sedm zakládajících v roce 1992, se městská policie rozšířila do kolektivu tak, jak jej známe nyní, kde je to plus minus třicet strážníků.”

Obrovský posun postupně nastal v technickém vybavení, strážníci začali využívat kamerový dohlížecí systém a změnila se i legislativa, která upravovala jejich kompetence.

Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín: “Z významných událostí, které můžeme vzpomenout, byly zcela jistě povodně, které jsme tady zaznamenali několikrát. Kde městská policie působila v rámci ostrahy a uzávěr různých území.”

Heslem místní městské policie se postupně stalo motto ”My pomáháme, nasloucháme, jednáme”. Na telefonní číslo 156 volá ročně zhruba 4 a půl tisíce lidí, kteří buď potřebují pomoc nebo se na strážníky obrací s různými podněty a postřehy.

Daniel Rýdel, který je v pořadí sedmým ředitelem městské policie, nastoupil do funkce v srpnu 2019.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Bylo potřeba doplnit personální stav, neboť rok 2019 byl rokem odchodu stávajících starších strážníků, kteří buď na vlastní žádost ukončili pracovní poměr nebo odešli do důchodu. Personální stav byl doplněn o dva strážníky.”

Současní strážníci, na rozdíl od těch zakládajících, disponují řadou moderních technologií. V roce 2020 bylo ve městě spuštěno bodové měření rychlosti vozidel.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “V loňském roce, jedna z významných událostí, co se týče technického vybavení, tak došlo k přechodu a vybudování nové digitální rádiové sítě, kdy jsme vlastně vysílali ještě na analogových převaděčích. Touto rekonstrukcí došlo k vybudování nové sítě. Rovněž jsme se museli vypořádat s obměnou nových parkovacích automatů, kdy musel být ze strany městské policie zprovozněn nový software, který slouží ke kontrole parkování vozidel.”

Oslavy 30. výročí založení plánuje městská policie s veřejností 15. června na Masarykově náměstí.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail