Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín restartuje únorový masopust i červnové Pivobraní

Nový Jičín se chystá restartovat akce, které před covidem plnily náměstí. Centrum už na konci února rozveselí masopustní taškařice. Kromě toho už pořadatel akce, Návštěvnické centrum, avizovalo také návrat Pivobraní.

Novodobá tradice masopustní veselice byla na novojičínském náměstí zavedena v roce 2017. Návštěvnické centrum ji stihlo uspořádat ještě i v únoru 2020, loňský rok byla pauza. Letos se masopustní jarmark s průvodem vrací, a to v pátek 25. února. Přidat se v kostýmu může kdokoliv.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: ”Masopustní průvod proběhne v deset hodin, kdy přijdou i mateřské školky v maskách, další průvod proběhne ve tři odpoledne. Zveme i ostatní veřejnost, která se může připojit.”

Návštěvnické centrum už avizovalo i další plánované akce. Ta největší se do centra města vrátí 25. června po dvou letech.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “V plánu je určitě příprava tradičního pivního festivalu, nejen pro milovníky zlatavého moku, ale i pro milovníky dobrého jídla, pití a dobré zábavy.”

Pořadatelé už teď prozradili, že restart Pivobraní bude provázet několik novinek.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Připravujeme nostalgické jízdy parní lokomotivou a historickými vozy ze Suchdolu do Nového Jičína. V rámci Pivobraní také představíme nový koncept vratných městských kelímků.”

Ty jsou nejen ekologičtější vzhledem k množství odpadu, ale také usnadní městu úklid po akcích. Používat by se měly i na slavnostech.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail