Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžaře potrápily klimatické podmínky, závody ale nevzdali

Po čtyřech letech se na Svinci opět konal lyžařský závod. Pořadatelé slalom uspořádali navzdory nepřízni počasí - vysokým teplotám, dešti a silnému větru. Odměnou jim byla skvělá účast závodníků.

Jako první symbolicky projel trať slalomu prezident Lyžařského klubu Svinec Pavel Andrýsek. Pak už se ze svahu postupně pustilo dalších zhruba 120 závodník. Po čtyřleté lyžařské pauze se na tomto kopci podařilo závod uspořádat navzdory počasí - dešti, vysokým teplotám a silným poryvům větru.

Vladimír Seifert, hlavní trenér, Lyžařský klub Svinec: “Lyžařský závod uspořádat je to nejmenší, protože máme super kolektiv lidí, kteří nám s tím pomáhají, jsou to většinou rodiče dětí ze závodního oddílu plus členové lyžařského klubu. Horší jsou klimatické podmínky, které nám daly zabrat. Déšť v tomto týdnu způsobil, že jsme natřikrát dělali startovací rampu, ale Svinec má perfektně zasněženo, má dobrou zásobu sněhu, takže bylo z čeho brát a myslím si, že na dnešek jsme perfektně připraveni, navíc jsme sjezdovku preparovali, ať je tvrdá, takže těch sedm stupňů teploty ním, vadit nebude.”

Závod se jel jako klasický obří slalom, přihlásit se do něj mohli závodníci všech věkových kategorií, neregistrovaní i registrovaní lyžaři.

Vladimír Seifert, hlavní trenér, Lyžařský klub Svinec: “Takže jsme to trošku rozšířili. Jedeme na velké množství kategorií, máme připraveno devadesát cen, ať mají děti radost a motivujeme i dospělé.”

účastníci závodu:
“My jsme přijeli z Uherského Hradiště a v tom nemožným počasí, jsou ty podmínky super. na to, jaké je teplo, tak ta trať je víceméně perfektní.”
“Lyžuju dobře a na závod se těším.”
“Těším se na závod, je to tady dobré, trať je zmrzlá, bolí z toho nohy.”
“Já se klaním před pořadateli, protože při těch podmínkách, déšť, vítr a tak dále, je to náročné, ale je to super, opravdu super. A opravu, při dnešní době, lidé konečně začínají žít sportem.”
Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednak jsme soutěživý, a jednak jsem strašně rád, že se ten závod podařilo uspořádat, protože se přiznám, jak přes týden pršelo, tak jsem tomu moc nevěřil. Ale věřím, že z toho dnešního závodu třeba vzejde několik nadějí mezi těmi mladými, které nás za čtyři roky budou třeba reprezentovat na olympiádě. Takže do toho vkládám velké naděje.”

Ať už to se sněhem dopadne jakkoliv, 5. března pořádá lyžařský klub ještě maškarní na lyžích. Součástí bude soutěž v lyžování na čemkoliv a dvouhodinový sprint, kdo vícekrát vyběhne sjezdovku. Jestli na skialpech nebo v teniskách, to se uvidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy