Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusy jezdí častěji za prací, ke Španělské kapli i na hřbitov

Radnice přistoupila k dalším dílčím úpravám jízdních řádů městské hromadné dopravy. K větším změnám došlo o víkendu, lidem chybělo častější přímé spojení na bohoslužby a na hřbitov.

Upravené jízdní řády městské hromadné dopravy začaly platit v prosinci loňského roku. Nicméně město k zavedeným změnám nadále přijímalo připomínky občanů a nyní s platností od 6. března přistoupilo po jednáních s KODISEM a dopravcem, společností Arriva, k dalším dílčím úpravám.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ve všední dny jsou to spíše malé úpravy. Ráno jsme tam upravili jeden školní spoj, který jede na lince 602, na kterém bývalo časté zpoždění, tak aby vyjížděl o něco dříve a děti stíhaly školu. Dále na lince 601 před šestou hodinou ranní nově tento spoj vede přes Loučku a přímo navazuje na tu linku, která navazuje na ulici Suvorovova, do oblasti, kde je hodně lidí zaměstnaných.”

Z provozních důvodů byl naopak zrušen spoj linky 603 po 11. hodině do Loučky, protože autobusu již nevycházela energie v baterii.

K větším změnám pak dochází o víkendu. Hlavní požadavek zazněl zprostředkovaně v únoru na setkání vedení města se zástupci církví. Radnice už tehdy přislíbila jízdní řády upravit.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Na některé podněty samozřejmě jako město můžeme reagovat, ať už to dnes bylo ohledně dopravních služeb města, například dojíždění věřících do kostelů.”
Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: ”Byl tam častý požadavek na to, aby bylo možné se dostat na bohoslužbu ve Španělské kapli, které je v neděli po osmnácté hodině. Tam jsme zavedli spoj, který tam dopravuje lidi z oblasti Dlouhé a Loučky a poté je odveze i zpět. Jezdí v neděli i v sobotu.”

Lidem také chybělo častější přímé spojení mezi Loučkou a hřbitovem, to už je také v úpravách zapracováno.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bylo také zachováno přímé spojení Loučky s Kojetínem o víkendech, které bylo vytvořeno nově v jízdních řádech, které byly spuštěny v prosinci. Nicméně nově jsou tyto spoje vedeny i přes sídliště Dlouhá.”

Cestující mohou v rámci města a jeho místních částí za stejnou cenu jako MHD používat i spoje příměstských linek, tedy bílé autobusy. Jízdenka stojí 15 korun, s ODISKou 9 korun. kartu ODIS je možné pořídit v Návštěvnickém centru, kde jsou zdarma k dostání i jízdní řády MHD. Veškeré informace k dopravě jsou i na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail