Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Bochetě, i jinde ve městě, budou nové autobusové zastávky

Na Bochetě budou dvě nové autobusové zastávky. Cestující tu také bezpečněji přejdou silnici po přechodu pro chodce. Další stavba zastávek je pak v plánu i jinde ve městě.

Na ulici Císařská, na Bochetě, jsou dvě autobusové zastávky. Jedna je jen standardně označena žlutým stojanem, tu naproti v opačném směru tvoří plechový přístřešek. Město teď připravuje projekt vybudování nových zastávek v této lokalitě.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Měla by to být akce, která bude dotována z Integrovaného regionálního operačního programu z oblasti bezpečnost v dopravě, kde máme přislíbeno 3 a půl milionu korun. Předpokládaná hodnota zakázky je 6 milionů 200 tisíc korun bez daně. Nyní probíhá výběr zhotovitele stavby. Předmětem je tedy vybudování dvou autobusových zastávek, tedy přístřešky, nástupiště, chodníky, zároveň dojde k vybudování přechodu pro chodce, který zde chybí a vybudování veřejného osvětlení.”

Nový chodník povede k zastávce podél hlavní silnice od křižovatky s ulicí Tolstého. Stavba má začít v květnu a skončit v srpnu, vysázeny zde budou čtyři nové stromy.

Na území města je zastaralých autobusových zastávek více, radnice se je snaží opravovat postupně, a také plánuje stavět nové.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “I v rámci revize jízdních řádů městské hromadné dopravy jsme přijímali nové návrhy, kde by měly vzniknout nové zastávky. Momentálně jsou nejblíže realizaci zastávky na Riegrově ulici, kde je zastávka pouze v jednom směru, do města, ale vznikne tam nová zastávka ve směru na Hřbitovní. Letos bude zhotoven projekt a předpokládám, že během, příštího roku by mohlo dojít k realizaci. Další zastávka se chystá v místní části Straník.”

Stát bude v místě dolního konce této obce. Nová zastávka by měla být také na ulici Pod Skalkou, kde je v současné době vyhrazené místo pro čekání cestujících jen v jednom směru. Po aktualizaci jízdních řádů městské hromadné dopravy se částečně změnily některé trasy autobusů, na ně by měl navázat vznik nových zastávek na zkoušku, a to na Svatopluka Čecha u finančního úřadu a na Propojovací u separačního dvora.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail