Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Absolvovali fotokurz a své postřehy už vystavují na Staré poště

Příroda a portréty, to jsou nejčastější témata fotografií, které jsou k vidění na výstavě na Staré poště. Jejich autory jsou absolventi kurzu fotografování, který pořádá městské kulturní středisko.

Pochlubit se své rodině a přátelům a ukázat výsledky své půlroční práce mohli na vernisáži absolventi kurzu fotografování. Už několik let jej pořádá městské kulturní středisko, které připravilo jeho slavnostní ukončení spojené s výstavou s názvem Postřehy, koná se v kavárně v nejvyšším patře Staré pošty.

Aleš Holiš, lektor kurzu: “Mám dvě mazačky, které jsou v kurzu už potřetí, ale jinak jsou to pokaždé noví, kteří se chtějí naučit nějaké základy o focení, kompozice, práce se světlem. Řešíme hlavně tu kompozici, aby ta skladba obrazu měla nějaký význam, protože lidé nad tím většinou moc nepřemýšlí, takže se snažíme pilovat kompozici.”

V prvních hodinách kurzu vždy probírají teorii, lektor se snaží účastníkům vysvětlit princip tzv. expozičního trojúhelníku, což je základ tvorby obrazu fotografie. Následně vyráží do terénu. Na další lekci pak jednotlivé snímky, zvětšené na projektoru, detailně rozebírají.

Většina absolventů na výstavě prezentuje snímky krajiny nebo portréty.

Ivana Roszková, absolventka kurzu: “Mě fotografie vždycky zajímala, mám ji ráda, sleduji nějaké publikace, ale chtěla jsem se trošku přiučit, jak to dělat, jaké jsou nějaké fígle a podobně. A trošku mě sem stáhla i moje kamarádka Eliška, která tu dneska není.”

Co se týče fotografické výbavy účastníků kurzu, fotit mohou i na své mobily. Nové lekce pode vedením Aleše Holiše budou otevřeny zase na podzim.

Výstava prací současných absolventů fotokurzu potrvá v kavárně na Staré poště do 24. dubna.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy