Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vnitřní démony a emoce vykreslí jako arteterapii fixem

Galerie Stará pošta připravila na květen výstavu plnou démonů. Na svých obrazech se je rozhodla odhalit mladá novojičínská autorka. Nejraději kreslí při muzice a fixem.

Všichni máme své démony - to je název květnové výstavy na Staré poště. Své obrazy zde prezentuje mladá novojičínská autorka Elen Suchomelová. Je to její vůbec první samostatná výstava.

Elen Suchomelová, autorka obrazů: “Je to záliba, kreslila jsem od malička a teď je to pro mě arteterapie. Je to všechno možné, je to dobrá nálada, ale většinou spíše špatná.”

K malování potřebuje muziku, často třeba kapela Rammstein nebo Daniela Landu, sklenici vína, plátno a fix.

Elen Suchomelová, autorka obrazů: “Já jenom spíš poslouchám črtání toho fixu o plátno a to mě uklidňuje. Dva kousky jsou tady olejomalba, takto jsem kreslila původně, ale potom jsem přešla na fix, protože mě uklidňuje jeho zvuk.”

Každý obraz této autorky má jméno po člověku, která ji určitým způsobem ovlivnil nebo o kterém vypovídá.

Elen Suchomelová, autorka obrazů: “Nebo je pro ten člověk něčím důležitý. Tady ten obraz se jmenuje Petr Matěj Horák. Je to jeden z mých prvních obrazů, je to ještě olejomalba. Je to o mém bráchovi, který jak byl malý, tak po něm pěkně přešel. Když obraz zasychal, tak tam po něm zůstaly dvě ťapky. Tento další obraz už je smutnější, je to vykreslení sebevraždy kamaráda. Takže i taková témata kreslím nebo se z nich spíše vykreslují.”

Emoce na plátně v podání Elen Suchomelové bude na Staré poště k vidění do 27. května.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy