Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Svinci se stále lyžuje, jde to i bez sněhu

Sjezdovka na Svinci je v provozu, i když sníh ze svahu dávno zmizel. Lyžařský klub rozjel travní lyžování. Na kopci se v květnu konalo i celorepublikové soustředění nejmladších lyžařů.

Po ukončení klasické zimní sezony nezůstal svah na Svinci dlouho prázdný. V dubnu se vlek opět rozjel a lyžařský klub zahájil období travního lyžování.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Měli jsem asi jen měsíční pauzu, mezitím probíhaly práce na svahu, kultivoval se svah a pokračujeme v travním lyžování s tím, že teď probíhají celorepubliková soustředění, kde Svinec je součástí tohoto čtyř víkendového koloběhu.”
Martin Štěpánek, trenér žáků, Svaz lyžařů, úsek lyžování na trávě: “Konkrétně tady máme skupinu těch nejmladší, jsou tady hlavně nováčci a kategorie do věku U 12, což je vlastně přípravka a předžáci. Snažíme se je naučit hlavně ty základy, ze kterých pak do budoucna mohou těžit.”
Helena Mičková, Lyžařský klub Svinec: “Je to rozdíl. Trenéři nám připravují dobré sjezdy. Prostě se musíme rozlyžovat, ale je to hodně jiné.”
Nicolas Hanigovský, Lyžařský klub Svinec: “Travní lyžování mě docela baví, ale to umývání lyží mě moc nebaví. O něco lepší je to zimní.”
KRISTÝNA MIČKOVÁ, Lyžařský klub Svinec: “Není to tak špatné, to zimní je o něco lepší, to travní je takové zábavné a dobré.”

Konkrétně z novojičínského oddílu obula travní lyže asi polovina dětí.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Takže z 22 dětí 11 travně lyžuje na Svinci plus se k nám budou připojovat děti z jiných oddílů, protože těch tréninkových středisek na severní Moravě není tolik. Takže budou dojíždět třeba z Ostravy, z Bílé a tak dále.”

Tuto odnož lyžování začali na Svinci zkoušet loni na podzim, Česká republika patří v této disciplíně dlouhodobě mezi světovou špičku.

Martin Štěpánek, trenér žáků, Svaz lyžařů, úsek lyžování na trávě: “V podstatě rosteme každý rok, každý rok se zvětšuje naše popularita. Tím, jak máme výsledky v žákovské i dospělé kategorii, tak se o tom více mluví, více lidí má zájem, pochopilo, že je to i dobrý doplněk pro závodní zimní lyžování.”

Po soustředění čekají travní lyžaře, i ty Novojičínské, pohárové soutěže. Zdejší klub tak směřuje podporou této formy lyžování k celoročnímu využití areálu Svinec, což je nová idea po čtyřleté pauze, kdy se zde vůbec nelyžovalo. Obnovit provoz se podařilo loni na konci prosince.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Zimní sezona se nám povedla perfektně, bylo to pro nás po čtyřech letech otevření cukrárny, snažili jsme se pro veřejnost udělat maximum, veřejnost měla možnost se projet branami, udělali jsme karneval, veřejný závod, snažili jsem se sezonu udržet co nejdéle.”

Poslední lyžování na sněhu zde bylo možné 20. března. Teď tu na travních lyžích trénují lyžaři dvakrát týdně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy