Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus tancuje rád, na soutěži rozhýbal sedm stovek dětí

Nový Jičín hostil soutěžní přehlídku amatérských tanečních skupin Tanec Fokus. V basketbalové hale se představilo na sedm stovek tanečníků, kteří předvedli své formace, například v kategoriích street a show dance.

Basketbalovou halu obsadili tanečníci a bylo jich více než sedm stovek. Konala se zde přehlídka Tanec Fokus.

Hana Gebauerová, SVČ Fokus: “Jsme tady konečně po tříleté pauze. Je to taneční soutěž amatérských tanečních skupin, sešly se tady týmy ze tří krajů, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského, máme celkem 61 choreografií. Za novojičínské středisko volného času soutěží taneční skupina N°23 a poté také AS team.”

Taneční skupiny soupeřily v 5 žánrových kategoriích - street dance, show dance, disco dance, zumba a různé. Rozděleny byly i podle věku.

Lily Zdráhalová, taneční skupina N°23, SVČ Fokus: “Bylo to super, je tu velká konkurence, ale bylo to super, užili jsme si to. Po těch třech letech je to fakt zážitek.”
Julie Šrámková, taneční skupina N°23, SVČ Fokus: “Nápad na choreografii byl jako špioni, že jako jdeme pro poklad. Tři roky tancuju a baví mě to hodně, potkávám nové kamarády.”
Klára Mollová, taneční skupina N°23, SVČ Fokus: “Myslím, že se vystoupení povedlo, snažily jsem se do toho dát energii, tancuju asi kolem pěti let a baví mě to hodně. Kamarádky, pohyb, ta energie a tak dále.”

Radovat se z medailových úspěchů nakonec mohly i fokusácké choreografie.

Hana Gebauerová, SVČ Fokus: “Fokus určitě tancuje velmi rád. Máme taneční skupinu N°23, která zabírá největší počet tanečníků, máme tam zumbu, máme tam taneční školičku pro nejmenší, máme tam dokonce flamenco pro dospělé, takže si myslím, že ta škála tanečků je určitě ve Fokusu veliká.”

A s tancem se ve Středisku volného času Fokus mohou setkat také účastníci mnoha letních táborů, plno pohybu bude na příměstských letních fičácích, jeden ze srpnových táborů je přímo věnován aerobiku a zumbě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy