Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úspěšní sportovci města Nový Jičín za rok 2021

Nový Jičín ocenil nejúspěšnější sportovce města za rok 2021. Mnozí z nich nejenže svými výkony reprezentují svůj klub a město, ale i Českou republiku.

Přestože byl loňský rok i z hlediska sportování mnohdy velmi obtížný, novojičínští sportovci o osobě dali výrazně slyšet. Mezi juniory zaujali plavci Annemarie Kulišťáková a Dalibor Ott a také skokan přes švihadlo klubu Between Střediska volného času Fokus Richard Schich. Ve skupině talentů zazářili plavec Matěj Koutný, cyklista Jakub Ševčík, zápasnice Zuzana Jančová a plavec sportovního potápění Laguna Jakub Mizera, který je i členem oceněného družstva dorostenců, to v plavání s ploutvemi loni mimo jiné získalo 3 zlaté medaile ve štafetách na mistrovství České republiky.

Jakub Mizera, Sportovní potápění, Laguna Nový Jičín: “Je to úžasná motivace do všeho a je hezké vidět, že se nám tak daří. Občas je to složité se nabudit, i ostatní členy v týmu, a když se plavou štafety, tak je to obzvlášť těžké. Je to hodně o úsilí a musíme se hodně snažit, abychom byli takhle na vrcholu.”

Dalšími oceněnými týmy bylo mládežnické družstvo cyklistů klubu Moravia Racing Team a družstvo mužů plaveckého klubu, které vybojovalo bronz na mistrovství České republiky.

Jan Sazovský, Plavecký klub Nový Jičín: “Určitě je to historický úspěch, získat medaile v družstvech za plavání není vůbec jednoduché. Nejsme krajské město, nemáme tak velkou základnu, nemáme dlouhý bazén, takže je to velice těžké. Jsem rád, že jsme porazili všechna ta krajská města, která tam byla.”

Martin Kanócz, cyklistický Sportovní klub Moravia Racing Team: “Znamená to pro nás hodně, hlavně pro děti, protože takových ocenění ještě moc není. Většinou, když někdo vyhraje nebo se dobře umístí, tak to nabudí celý tým a tým má novou energii.”

Nejúspěšnějšími sportovci v kategorii dospělých byli cyklista Ondřej Fierla, plavkyně s ploutvemi, reprezentantka, Barbora Svobodová a Eliška Bártková, která třikrát vyhrála nejvyšší českou soutěž v discgolfu mezi ženami.

Eliška Bártková, discgolfový klub Moravian gators Nový Jičín: “Discgolf jsem začala hrát v roce 2014, dost mě k tomu bratr. Po asi roce se mi to začalo líbit, začala jsem hodně trénovat, je to sice trnitá cesta, ale moc si ji užívám.”

Trenérem roku 2021 je Vlastimír Perna, dlouholetý kouč novojičínského plaveckého klubu, v loňském roce se jeho svěřenci zúčastnili i mistrovství Evropy, plavec David Koutný se nominoval na mistrovství světa juniorů, které ale bylo kvůli covidu zrušeno. A právě David Koutný, který byl také vyhlášen mezi nejúspěšnějšími sportovci v kategorii dospělých, se nakonec stal i držitelem titulu Sportovec města 2021. Svou účast na mistrovství Evropy loni proměnil ve stříbro na 400 metrů volný způsob. Ani on, ani jeho trenér Vlastimír Perna se vyhlášení sportovců nemohli zúčastnit, byli na soustředění v zahraničí. Spojení s nimi na dálku se ale povedlo.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče sportu a města Nového Jičína, je zřejmé, že my jsme sportovní město. Mě těší, jako starostu, ty úspěchy, které jsou za hranicemi okresu a kraje a dnes vidíme, že i naší České republiky. Takže přeji všem našim sportovcům hodně zdaru.”
Daniel Chrustawczuk, předseda sportovní komise rady města: “Samozřejmě kromě zdraví a dobrých výsledků také to, aby ve městě přibyla nějaká nová sportovištěm, protože si myslím, že Nový Jičín si to zaslouží. Všem by to pomohlo a prospělo.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy