Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci vybírají, co bude ve městě nového, ve hře jsou projekty pro děti a pejskaře, veřejný gril a defibrilátor

V Novém Jičíně vrcholí hlasování o projektech občanů, které zafinancuje participativní rozpočet. Ve hře jsou veřejné grily, psí hřiště, herna pro děti a externí defibrilátor na výletišti Čerťák.

Do finále letošní výzvy participativního rozpočtu Projekty pro Nový Jičín postoupily čtyři nápady občanů. O vítězné dvojici, která se vejde do celkové finanční částky 400 tisíc korun, nyní hlasuje veřejnost, odkaz je na webu a facebooku Zdravého města Nový Jičín.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Finální hlasování běží prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas, kterou Nový Jičín nově užívá, a probíhá až do 31. května. každý hlasující tam má dva hlasy.”
Radim Mohler, předkladatel projektu: “Vymyslel jsem agility hřiště, veřejný park pro pejsky, kde se psi baví, překonávají se svým psovodem překážky a myslím si, že tato aktivita je v Novém Jičíně velice žádoucí a chybí tady.”
Dalibor Váhala, předkladatel projektu: “Přihlásil jsem projekt veřejného griloviště, které by mohlo sloužit občanům a návštěvníkům města. Zatraktivnilo by veřejný prostor a zároveň by sloužilo jako protipožární ochrana proti vzniku nelegálních ohnišť a podobně.”

Třetím projektem je Soptíkova herna pro nejmenší děti ve Straníku.

Josef Indrák, předkladatel projektu: “Jedná se o vyhrazenou místnost v místním komunitním centru požární zbrojnice a klubu seniorů. V případě realizace by umožnil setkávání dětí a rodičů v podnětném a hravě prostředí.”

A do čtvrtice Petr Hůla navrhuje umístit automatický defibrilátor k laickému použití v lokalitě Čerťáku. Pointou myšlenky je zvýšení bezpečnosti v místě výletiště, kde se při různých aktivitách pohybuje velké množství lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy