Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští senioři vybírají, kam pojedou v září na zájezd

Novojičínští senioři si mohou vybrat, kam pojedou na zájezd. Studenti oboru cestovní ruch zdejší střední školy připravili tři cílové lokality, o té vítězné rozhodne hlasování. Akce se koná v rámci projektu Vitální senior.

Zájezd pro seniory je další aktivitou projektu Vitální senior, který město Nový Jičín připravilo pro letošní rok. Jeho cílem je vtáhnout seniory zpět do společenského komunitního života. Nabídku tří výletních cílů vytvořili studenti oboru cestovní ruch Střední odborné školy Educa.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Poprosili jsme učitelky a studenty této školy, aby nám navrhli tři zájezdy a aby trošku přemýšleli nad preferencemi seniorské populace.”

Na zájezd, který se uskuteční 20. září, se vypraví 45 seniorů, studenti pro ně připravili výběr z těchto lokalit:

Sabina Malinková, studentka SOŠ Educa: “Je to Po stopách Cyrila a Metoděje, pojedeme do Velehradu a Archeoskanzenu Modrá a Starého Města, bude tam pro seniory také ochutnávka v likérce. Takže si myslíme, že je to zaujme a bude to pro ně super.”
Rozálie Mitačová, studentka SOŠ Educa: “Naplánovali jsme jim hrad Bouzov, v Litovli budou moci ochutnat pivo a v Lošticích tvarůžky. Zájezd jsme nazvali Cesta za vůní Hané.”
Jan Hynčica, student SOŠ Educa: “Pojmenovali jsme to Pohádková jízda Moravou, protože jsme vybrali spoustu zámků, které nám přišly nějakým způsobem atraktivní. Když už budeme v Šilheřovicích, tak jsem ještě zájezd doplnili o ochutnávku medu.

Hlasovat o vítězném zájezdu lze prostřednictvím anketního lístku vloženého v Novojičínském zpravodaji nebo přes mobilní aplikaci. Další informace jsou i na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy