Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti připravují zájezd, senioři vyberou cíl cesty

Novojičínští senioři si mohou vybrat, kam pojedou na zájezd. Studenti oboru cestovní ruch zdejší střední školy připravili tři cílové lokality, o té vítězné rozhodne hlasování. Akce se koná v rámci projektu Vitální senior.

Zájezd pro seniory je další aktivitou projektu Vitální senior, který odbor sociálních věcí městského úřadu připravil pro letošní rok. Jeho cílem je vtáhnout seniory zpět do společenského komunitního života. Díky spolupráci se Střední odbornou školou Educa vznikl i nápad uspořádat zájezd.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Připadalo nám zajímavé, že bychom mohli spojit studenty se seniorskou populací, a mohli využít toho, že tu máme odbornou školu, která je zaměřena jak na cestovní ruch, tak na grafické práce. Poprosili jsme učitelky a studenty této školy, aby nám navrhli tři zájezdy a aby trošku přemýšleli nad preferencemi seniorské populace. A teďka je opravdu na novojičínských seniorech, aby si vybrali zájezd, který pro ně město bude realizovat 20. září tohoto roku.”

Vybírat tedy lze z těchto tří nabídek:

Sabina Malinková, studentka SOŠ Educa: “Je to Po stopách Cyrila a Metoděje, pojedeme do Velehradu a Archeoskanzenu Modrá a Starého Města, bude tam pro seniory také ochutnávka v likérce. Takže si myslíme, že je to zaujme a bude to pro ně super.”
Rozálie Mitačová, studentka SOŠ Educa: “Naplánovali jsme jim hrad Bouzov, v Litovli budou moci ochutnat pivo a v Lošticích tvarůžky. Zájezd jsme nazvali Cesta za vůní Hané.”
Jan Hynčica, studentka SOŠ Educa: “Pojmenovali jsme to Pohádková jízda Moravou, protože jsme vybrali spoustu zámků, které nám přišly nějakým způsobem atraktivní. Jedeme na zámek Hradec nad Moravicí, zámek Šilheřovice a Raduň. když už budeme v Šilheřovicích, tak jsem ještě zájezd doplnili o takovou malou specialitu, ochutnávku medu.

Zájezd je určen seniorům starším 65 let, hlasovat o vítězném cíli cesty mohou prostřednictvím anketního lístku, který je vložen v červnovém čísle Novojičínského zpravodaje. Pak stačí lístek vhodit do boxu v přízemí budovy radnice nebo úřadu na Divadelní 1.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Ti mobilově zdatnější, například senioři, kteří prošli kurzy Moudré sovičky, mohou využít hlasování přes telefon, přes mobilní aplikaci. Informace o tom najdou buď na webu města nebo na anketním lístku.”

Na zájezd bude vypraven jeden autobus, vydat se na něj tedy může 45 seniorů plus studenti jako průvodci. Přihlášky budou k dispozici na počátku září, zájemci zjistí bližší informace na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy