Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo bez portfeje z Nového Jičína baví diváky 15 let

Novojičínské ochotnické Divadlo bez portfeje uvedlo novou hru - francouzskou komedii Anna v ringu. Premiérovým představením v Beskydském divadle si soubor připomněl i 15 let své existence.

Hrou Anna v ringu francouzského autora Marca Camolettiho novojičínští ochotníci opět vsadili na komedii, kterou chtěli diváky především pobavit.

Viktor Dudák, režisér Divadla bez portfeje: “Z mého režisérského pohledu já jsem velice spokojený, protože si myslím, že i přes drobné nedostatky hra jako celek fungovala a že ohlas diváků byl takový, jaký jsme si zhruba představovali, že by měl být na určité scény a gagy.”

Představení je konverzační veselohrou, která přivádí publikum do velkého bytu zámožného páru. Stěžejní postavou je zde služebná, které řeší jejich vzájemné zálety.

Alena Kupková, herečka Divadla bez portfeje: “Odvaha tam musela být, alespoň z mé strany velká, protože mám v té hře milence, který je ještě mladší než můj syn, takže mě to dělalo docela velký problém, nicméně, protože on je tak úžasný člověk, tak se nezlobil, když jsem sáhla tam, kde bych asi jindy sahat neměla, a vše to bylo v humoru a myslím, že to bylo strašně fajn.”

Role mladého milence se ujal Petr Krumpolc, a byla to v souboru jeho premiéra.

Petr Krumpolc, herec Divadla bez portfeje: “Bylo to tedy velmi odvážné téma, užil jsem si to skvěle, protože mí divadelní parťáci jsou skvělí, takže mi připadá, že si to užívám vždycky, i na zkouškách, i při téhle premiéře.”
Petra Štefková, herečka Divadla bez portfeje: “Bylo to náročné, protože jsme měli dialogy a museli jsme uměti i ten předchozí od kolegy, abychom věděli, jak máme navazovat. A hlavně jsem musela tu roli pochopit, protože hraju totální pipinu, která je zamilovaná do chlápka, o kterém si myslí, že je svobodný, a pak v úžasu zjistí, že barák je obsazený ženskou a že je ženatý.”
Zdeněk Šmejda, herec Divadla bez portfeje: “Já jsem si to užil a myslím si, že mluvím nejen za naše protagonisty, ale i za obecenstvo. Cítil jsem tu atmosféru, že jsme si to užili všichni, a to si myslím, že je to na divadle, jak amatérském, tak profesionálním to nejdůležitější, aby se lidi bavili a odreagovali.”
Marcela Čapuchová, herečka Divadla bez portfeje: “Role je to docela náročná, Anna má spoustu poloh a spoustu textů, ale myslím si, že jsme si Annou nakonec docela sedly a až odehrajeme všechna nasmlouvaná představení, takže mi bude i chybět.”

Divadlo bez portfeje už tuto hru uvedlo před pár týdny na soutěžní přehlídce ve Štramberku, kde za její provedení získalo hned dvě ceny, celkové vítězství, o které se dělilo s divadlem Bodlák z Bernartic nad Odrou, a právě za hlavní ženskou hereckou roli v podání Marcely Čapuchové. Tato ocenění jsou vůbec první, která soubor získává v roce, kdy slaví 15. výročí založení.

Alena Kupková, herečka Divadla bez portfeje: “Tuto hru bych osobně chtěla věnovat hlavně dvěma kolegům, kteří už nejsou mezi námi, a kteří byli jednak z části zakladatelé, a ti první herci. Já jsem z toho původního souboru zůstala jediná, ale potom se to všelijak začalo nabalovat, získali jsme úžasné lidi kolem sebe, je to skvělá parta a jsem hrozně ráda, že mohu být součástí této party.”

Anna v ringu je pátou hrou, kterou Divadlo bez portfeje nastudovalo, byla mezi nimi také autorská komedie Zdeňka Šmejdy Klid a prach, kterou divadelníci odehráli v roce 2019.

Nahlásit chybu


K tématu