Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Minimarket vdechl život nevyužité budově v centru města

Minimarket jako příležitost pro menší podnikatele, kteří se věnují rukodělné výrobě, se poprvé konal v Novém Jičíně. Současně tato prodejní akce splnila ještě jeden účel, dodala alespoň z části náplň prázdnému městskému domu.

Zhruba pět let už je komerční prostor v městském domě na ulici 28. října v centru Nového Jičína prázdný. Teď znovu ožil díky novému nápadu, dá se říci menší formě jarmarku.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “První novojičínský Minimarket je určen pro začínající podnikatele, kteří mají regionální značku, kteří začínají a chtějí se někde prezentovat a vyzkoušet prodej. K tomu se právě nabídl tento nebytový prostor, který je prozatím prázdný, a tímto způsobem jsem ho využili.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město nadále hledá trvalé využití. Nicméně na popud Návštěvnického centra se objevilo alespoň toto dočasné využití v podobě Minimarketu, který by měl příležitostně probíhat v prvním nadzemním podlaží. Efekt bude mít zřejmě v podzimních a zimních měsících.”
Mária Doro, prodejce: “Já se věnuje tvorbě akvarelů, kterými následně speciální technologie potiskuji různé hrnky, plecháčky a další plecháčky. Za tuto akci jsem ráda, hlavně je to možnost prezentace seznámit lidi s touto malou značkou.”
Klára Valchářová, prodejce: “Sortiment pro ženy, které šijí a primárně se zajímají o kvalitu. Já mám látky, které mají certifikace pro děti do tří let, jsou to digitální tisky a přírodní materiály. Určitě je to dobrá příležitost, abychom se dostali do povědomí a také, aby se podporoval český trh.”

Na Minimarketu se také prezentovala regionální společnost z oblasti sociálního podnikání 1. Valašská dílna.

Lenka Dubová, prodejce: “Která zaměstnává postižené. Vyrábíme pěkné věci a bylo by vhodné, aby Novojičínští viděli, že i takoví lidi mohou dělat pěkné věci.”

Příští Minimarket plánuje Návštěvnické centrum nejspíš na podzim, v létě se zaměří na venkovní jarmarky na náměstí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy