Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský den otevřel Fokus pro všechny od přízemí až po střechu

Velká oslava Dne dětí letos trvala dva dny a otevřela veřejnosti všechny prostory Střediska volného času Fokus. Poprvé si tak návštěvníci mohli prohlédnout i novou přístavbu.

Stovky balónků vyzdobily Středisko volného času Fokus na oslavu Dne dětí a také na oslavu otevření nových prostor, které vznikly díky přístavbě. I proto se Fokusáci rozhodli uspořádat Den dětí ne venku ve Smetanových sadech, jako obvykle, ale právě ve své budově. Akce trvala dva dny.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Byl to takový náš prima nápad udělat si to vlastně doma, máme nové prostory, takže jsme otevřeli úplně celý Fokus všem. V každém prostoru jsme nabídli něco zajímavého. První den, v sobotu, nás navštívilo tisíc lidí a neděle vypadá stejně slibně.”

Děti si spolu s rodiči a prarodiči mohly projít celou budovu od přízemí de facto až po střechu, na které díky stavebnímu zákroku vznikla terasa. Cestou nemohly minout deset stanovišť s úkoly.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Je tady prezentace různých kroužků a tomu jsou přizpůsobená jednotlivá stanoviště. Takže posilovna má svůj úkol, nerf aréna také, další úkoly souvisí třeba s výtvarkou nebo keramikou a podobně.”
návštěvníci akce: 
“Už jsem prošel posilovnu, hlavolamy, výtvarný ateliér, tanec, kancelář a nerfky, ty byly asi nejlepší.”
“Už mám za sebou šest stanovišť a bylo to super.”
“Všechno jsem si už vyzkoušela večer, protože je to tu dva dny. nejvíce se mi asi líbilo u Pána her.”

Mezi návštěvníci byli i takoví, kteří do Fokusu za zábavou zavítali po oba dny konání dětské oslavy, v sobotu i v neděli a stihli i v podvečer prvního dne dětskou diskotéku.

návštěvníci akce: 
“Byli jsme tu i včera, jsme rádi, že jsme se mohli projít i nové prostory. Holky to tady zbožňují, chodí do kroužků a byly zvědavé, jak to vypadá v té nové části. Tady plní úkol, takže jsou naostro spokojené. Včera jsme zvládli ještě i diskotéku, dneska přijeli babička s dědou, holky jim to všechno chtěly ukázat, takže jedeme druhé kolo.”

Součástí Dne dětí byl i doprovodný program s divadlem a vystoupeními některých kroužků, například švihadel, soubojů larp dřeváren nebo lidových písní a tanců Rozmarýnek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy