Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava mladých výtvarníků na Staré poště nezná limity

Galerie Stará pošta nabízí pestrou přehlídku prací žáků základní umělecké školy. Výstava není limitována žádnou technikou, k vidění jsou zde prostorové objekty, papírořezba i leporela.

Finální práce absolventů výtvarného oboru 1. stupně novojičínské Základní umělecké školy a jedné absolventky 2. stupně naplnily galerii Staré pošty v měsíci červnu. Výstava tak nabízí celkem 19 autorů, kteří ve svém projevu nebyli téměř ničím limitování.

Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Jsou to práce různých zaměření a různých technik, protože ta absolventská práce má obsáhnout nebo zúročit všechno to, co se žáci naučili, v nějakém příjemném vyvrcholením tvorby.”

Stejně tak si autoři sami, po určitých konzultacích, hledali i námět svého závěrečného uměleckého projevu.

Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Jedno z témat se ukázalo být hodně silné, a to zpracování emocí z toho předchozího roku a půl, takže nějaké téma samoty a izolace, a také téma, když jsme společně. Toto téma zpracovávali formou leporela, kdy nás inspirovala výstava na téma knižní vazby. ”
Markéta Kolderová, výtvarný obor ZUŠ Nový Jičín: “Já jsem se rozhodla udělat knížku a mám tady jedenáct obrázků kocoura, jak leží, spí, zívá.”
Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Hodně nás také oslovila papírořezba, takže ta je tady představena jako jedna z technik. Pak i prostorové objekty, keramika a možná i takový velice osobní pohled studentů na ekologii, představa ekologického bydlení v objektu.”
František Machetanz, výtvarný obor ZUŠ Nový Jičín: “Moje práce se jmenuje Poznáváš se? Má to inspirovat k tomu, abychom se nad sebou zamysleli, jste nejsme náhodou někdy k někomu nepříjemní, a jestli nejsme takovou nechutnou skořápkou, která v životě nic neudělala tak, jak ve skutečnosti chtěla. A vedle je podoba v krabici, která se jmenuje Věci nejsou tak děsivé, jak se zdají.”

Výstava výtvarníků základní umělecké školy potrvá na Staré poště do 24. června. Pro menší děti může být i inspirací pro účast na Talentových zkouškách, které se do všech oborů zušky konají 22. až 24. června.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail