Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sousedé v novojičínské Žilině snídali v chráněném bydlení Archa

Sousedské snídaně se v místní části Nového Jičína Žilině konají už několik let. Teď poprvé se ale přesunuly na neobvyklé místo. Žilinští posnídali s mentálně postiženými lidmi u nich doma - v jejich Arše.

Chráněné bydlení Archa pro dospělé lidi s lehkým až středním mentálním postižením funguje v novojičínské Žilině více než 10 let. Na jeho zahradě se teď uskutečnila jedna ze sousedských snídaní, které obvykle pořádá místní osadní výbor.

Radka Čapková, chráněné bydlení ARCHA: “S klient chráněného bydlení Archa Nový jičín se už několik let zapojujeme do života místní komunity, zúčastňujeme se sousedských snídaní, které pořádá osadní výbor. Je to proto, aby si běžná populace zvykala na to, že lidé s postižením už nejsou uzavřeni v ústavech, zpojují se do běžného života.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “Sousedské snídaně letos pořádá už čtvrtým rokem a jsem rád, když paní vedoucí Radka Čapková s klienty vymysleli, že bychom se mohli sejít u nich.”

Chráněné bydlení se nachází v budově, kterou ještě Žilinští pamatují jako školu. Snídaně tak posloužila i jako Den otevřených dveří.

Radka Čapková, chráněné bydlení ARCHA: “Lidé si také mohou prohlédnout budovu, ve které dříve bývala školou, a podívat se, jak lidé v Arše žijí.”

Archa tedy pozvala na snídani sousedy ze Žiliny, a také lidi, se kterými spolupracuje, i bývalé klienty, kteří se připravili na samostatnější život a nyní už bydlí ve svých bytech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy