Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie připomněla svých třicet let, stejnou dobu tu slouží i dva strážníci

Městská policie v Novém Jičíně funguje 30 let. Toto výročí oslavila akcí na Masarykově náměstí. Pro diváky připravila ukázky zadržení pachatele, přizvala i psovody a policii na koních.

Oslavy 30 let existence pojala městská policie jako prezentaci své práce. Na Masarykově náměstí mohli diváci vidět praktické zákroky novojičínských strážníků, konkrétně zadržení pachatele.

Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín: “Ukázal vlastně to, kterým směrem se ubírá ta praxe, jak je ta služba náročná a nebezpečná, tudíž ukázali i taktiku těch zákroků. Měli jsme tady také kolegy z oddílu hipologie z Ostravy, který patří k jedním z nejlepších jízdních oddílů v republice a rovněž tady měli kolegové ukázky kynologie taktéž z Ostravy.”

Na náměstí bylo vidět vozidla a techniku městských policií z okolí, novojičínští strážníci prezentovali nová elektrokola, která používají k rajonové službě a na cyklostezce. Součástí dne byl doprovodný program pro děti v režii Střediska volného času Fokus, a také možnost vyzkoušet si zákrok strážníků, který ocenili i dospělí.

Vznik novojičínské městské policie umožnil zákon v roce 1992, první strážníci tu začali do služby nastupovat před 30 lety v jarním období.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Pokud to porovnáme s celorepublikovým průměrem, tak Nový Jičín patřil k městům, které přistoupily k založení městské policie jako první. Psal se rok 1992. Ty jednotlivé úkoly kolikrát nebyly ještě přesně vyspecifikované zákonem, městské policie přemýšlely, jak vůbec, uchopit tu samotnou činnost.“

Daniel Rýdel se v městských policiích pohybuje 10 let, v Novém Jičíně slouží v čele strážníků tři roky.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Tým Městské policie Nový Jičín je stabilizovaný, v ranních hodinách dne oslav jsme mimo jiné vyhodnotili nejlepší strážníky, ale rovněž jsme vyhodnocovali strážníky, kteří dosáhli významného pracovního výročí. Jsou zde strážníci, kteří pracují u městské policie deset, patnáct i dvacet let a máme tu i takové, kteří městskou policii zakládali, v současné době slouží u městské policie dva strážníci, kteří tu jsou už třicet let.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Městská policie je nedílnou součástí našeho města, a nedokážu si některé akce, kulturní akce, ale i bezpečnost bez strážníků vůbec představit.” 
  Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín: “Těch třicet let, jak to vnímám, vím, že období, kdy jsem nastupoval, bylo obdobím, kdy se městská policie formovala. Kolem činnosti městské policie, vybavení byla spousta otázek, které se řešily tak nějak za chodu. Dneska se jedná o poměrně odbornou činnost, která je založena na velmi dobrém technickém vybavení, odborné zdatnosti a znalosti strážníků a to je největší rozdíl oproti tomu původnímu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy