Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Večer poezie zasvětil Literární klub vzpomínání a lásce

Původně novojičínský Literární klub plánoval večer poezie věnovat ženám, nakonec jej zasvětil muži. Svému dlouholetému členovi Karlu Chobotovi, který v červnu zemřel. Ovšem ani na ženy recitátoři nezapomněli.

Pořad v rámci Literárního klubu byl původně avizovaný jako oslava lásky a žen. Připravován byl pro jednu z členek, Evu Davidovou, která oslavila životní jubileum a také 35 let svého působení v klubu. Toto téma literárně hudebního pořadu vzešlo z myšlenky Karla Chobota, rovněž dlouholetého člena Literárního, klubu, který ale 15. června zemřel. Recitátoři tak museli částečně improvizovat.

Jana Homolová, Literární klub: “Vlastně ten nápad vymyslel Karel, vždycky jsem dělali pro každého dlouholetého člena pořad, takže to bude večer pro Evu “O lásce, o ženě a nejen pro ženy. Ten záměr Karlův tam je, ten jsem tam nechala, ale jinak jsme to musela celé předělat a dokonce jsem si vymyslela i pár veršů pro něho.”
Jiří Prokeš, Literární klub: “Spojnice toho pořadu měla být láska k ženě, i tak obecně. Každý si volil vlastní autory, vlastní oblíbené básničky a snažili jsme, aby to vydalo dohromady jakýsi ucelený pořad. Například básničku od Františka Hrubína nebo žertovnou povídku ve smyslu Bylo nás pět od Karla Poláčka, ale autor je Bohumil Kos, který popisuje své vlastní dětství desetiletého chlapce.”
Jana Homolová, Literární klub: ”Tak já tam třeba i Nezvala, něco z Manon Lescaut, Goethe, Karla Kryla a Zpěvy sladké Francie. Pak tam mám třeba Jeptišku a Zpovědník aneb S láskou o půlnoci.”

Součástí večera byl hudební doprovod, housle, klavír, kytara a zpěv Svatoslava Válka. Literární klub při městské knihovně funguje v Novém Jičíně 46 let. Zakládající členkou byla Jan Homolová, začínala i se svým mužem Pavlem, o tři roky později se přidal Karel Chobot.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy