Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín prodlužuje cyklostezku Koleje, přesně o 326 metrů směrem k nádraží

O prodloužení cyklostezky Koleje k bývalému vlakovému nádraží v Novém Jičíně se ve městě hovořilo několik let. Před pár týdny stavba začala. Trasa, která bude sloužit cyklistům i chodcům, bude hotova na podzim.

Stavební práce vedoucí k prodloužení cyklostezky Koleje v Novém Jičíně o 326 metrů směrem k bývalému hornímu nádraží začaly na konci června. Realizaci projektu předcházelo vykoupení bývalého železničního areálu do majetku města. Radnice o to správu železničních cest požádala v roce 2018, koupě se podařila v roce 2020.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Bude to společná stezka pro cyklisty a chodce s asfaltovým povrchem, součástí bude 14 bodů veřejného osvětlení, přejezd pro cyklisty, místo pro přechází a součástí jsou sadové úpravy, výsadba 48 nových stromů.”

Stavba bude hotova v říjnu. Celkové náklady jsou zhruba 3,6 milionu korun bez daně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Také jsme podali žádost o dotaci na Státní fond dopravní infrastruktury, rozhodnutí zda dotaci získáme či nikoliv budeme znát v srpnu.”

Tento příspěvek by mohl být ve výši zhruba 2 milionu korun. V další etapě revitalizace celého prostoru nádraží, který by měl být ve výsledku relaxačně sportovním areálem, by zde měl vzniknout i pumptrack.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Další stavbou, kterou budeme v brzké době realizovat, která je dneska v projektové fázi, bude stavba cyklostezky na ulici Bohuslava Martinů. Zde bude opět snahou vymístit cyklodopravu mimo místní komunikace.”

Při přesunu městem pomáhají cyklistům také cyklopruhy, ty vedou některými částmi Nového Jičína, především ulicí Palackého, od roku 2017.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy