Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přestavba křižovatky u centra změní i veřejný prostor

Stavba deváté okružní křižovatky u centra města začala v červnu a potrvá do listopadu. Po celou dobu musí řidiči tuto část města objíždět. Součástí projektu je i celková úprava veřejného prostoru.

Obrysy kruhové křižovatky, deváté na území města, už se rýsují v místě protnutí ulic K nemocnici, Generála Hlaďo a výjezd z Masarykova náměstí. Společným investorem stavby je Moravskoslezského kraje, který je vlastníkem hlavní komunikace, a město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jedná se o investiční akci zhruba v rozsahu 19 milionů korun, z čehož 7 milionů korun hradí správa silnic Moravskoslezského kraje a 12 milionů korun město Nový Jičín. Máme požádáno o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kde bychom v srpnu měli vědět, zda jsme byli úspěšní.”

Stavba začala v červnu a potrvá do listopadu. Kruhová křižovatka bude mít vnější průměr 23 metrů.

Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic MSK: “Ta stávající situace, která tam byla, byla už velmi nepřehledná, nebezpečná, docházelo tam k častým dopravním nehodám. Jednalo se o průsečnou křižovatku, ty šířkové poměry, které tam byly, nezaručovaly úplně bezpečný průjezd tou křižovatkou. Ani stav vozovek tam nebyl zrovna nejlepší. Takže tento projekt řeší takovou rekonstrukci části centra města Nový Jičín.”

Cílem stavby není tedy jen samotný kruhový objezd, ale celková revitalizace pracemi zasaženého prostoru v městské památkové rezervaci, včetně nových chodníků, parkovacích stání a osvětlení.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Vznikne zde nový dopravní, ale i veřejný prostor, včetně osazení zeleně a umístění městského mobiliáře. Veškeré práce, které jsou prováděny, jsou také koordinovány se stavebními pracemi budoucího Obchodního domu Javor.”

Řidiči tady musí až do ukončení projektu počítat s omezením dopravy a nemožností průjezdu. Kolem centra města jsou vedeny objízdné trasy včetně trasy autobusových linek.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Chtěl bych požádat občany a návštěvníky města o trpělivost, je jasné, že po uzavření tak významného místa křížení dopravy mohou nastat určité komplikace.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína “V minulosti bylo identifikováno, že tato křižovatka je nebezpečná, stalo se zde několik dopravních nehod, srážky motoristů s chodci. Cílem této akce je zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy i chodců.”
Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic MSK: “Jak bezpečnostní statistiky říkají, vybudování okružní křižovatky je významný bezpečnostní prvek a o to v tomto případě jde, aby tam nedocházelo k dopravním nehodám.”

Stavba křižovatky a revitalizace celého prostoru bude probíhat ve čtyřech etapách. Podrobná obrazová dokumentace je na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail