Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Svinci se konal závod v travním lyžování, domácí sklízí úspěchy i v Českém poháru

Lyžařský klub Svinec pořádal závody v travním lyžování. V letní verzi oblíbeného zimního sportu se domácím daří, sbírají úspěchy i v rámci Českého poháru.

Svah na Svinci se stal uprostřed léta dějištěm dvoudenního veřejného závodu Grasski Open v travním lyžování. Určen byl především mladým závodníkům z kategorií ​Talent a U10 až U14.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: “Děláme dětem dva závody, tři měřené jízdy dopoledne, tři odpoledne, bere se vždy ta nejlepší, časy se čtou a vyhlašujeme dva dny. Děti budou mít zážitek, dneska dostanou medaile, zítra poháry.”
Nicolas Hanigovský, Lyžařský klub Svinec: “Dneska se mi daří velice dobře, asi jeden z mých nejlepších závodů zatím, jsem ve své kategorii první.”
Anna Bočková, Ski Team CHřiby: “Ještě jsem se nedívala na časy poslední třetí jízdy, ale zatím vedu, myslím.”
Gita Seifertová, Lyžařský klub Svinec: “Jo, dobré. Trať je postavená tak, že to zvládám tak tak, nekdy jsou tam rigoly, ale jinak je to dobrý.”
Ondřej Hrynyšin, Lyžařský klub Svinec: “Já jsem zatím ještě nespadl, ale jsou tady pády, a baví město.”
Lukáš Hrynyšin, Lyžařský klub Svinec: “Lyžuju normálně čtyři roky, travně začínám tuto sezonu a zatím to jde.”

Novojičínský lyžařský klub se travnímu lyžování věnuje od loňského podzimu, jeho svěřenci už letos zasahují i do závodů Českého poháru.

Vladimír Seifert, prezident Lyžařského klubu Svinec: ”Obrovská pomoc je domácí svah, Svinec je na to travní lyžování trochu prudší, ale kamkoliv přijdeme na závody jinde tak máme, řeknu to blbě, ale těžce na bojišti, lehce potom na závodech Zkrátka Svinec je pro trávu těžší, ale nám se to hodí, využíváme to potom na závodech Českého poháru. Mám velké úspěchy v Českém poháru, máme tam i nějaké bedny v průběžném pořadí. Dokonce, když byl pohár s mezinárodní účastí, tak nám tam děti posbíraly bronzy, stříbra. Všechno je to na Facebooku. Byli tam Italové, Rakušané, Němci, Švédi a dětem se daří.”

Na Svinci jsou během prázdnin lyžařské tréninky minimálně jednou týdně. Tuto formu původem zimního sportu tu budou provozovat do října. Po měsíční pauze pak věří ve sněhovou pokrývku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy