Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další basketbalová sezona začne na nové palubovce

Basketbalisté se na start další sezony dočkají nové palubovky. Kromě povrchu ale dozná změn i poměrně zastaralý interiér sportovní haly. Její stěny už jsou obloženy akustickými obklady.

Na zcela nový prostor uvnitř basketbalové haly se mohou sportovci těšit už od měsíce září. Práce, které začaly v červnu, běží dle harmonogramu a nový interiér získává svou podobu.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Když se rozhlédneme, tak v podstatě vidíme, že veškeré stěny jsou obloženy akustickými obklady. Dodělávají se nátěry ochozů tribun, kam se postupně budou instalovat sedačky, které jsou repasované. A pak přijde ta závěrečná fáze, a to je pokládání palubovky.”

Budova sportovní haly byla postavena počátkem sedmdesátých let. Samotná palubovka byla částečně opravena v roce 2016, kdy se rekonstruovala střecha celého objektu a uvnitř haly stálo lešení. Nicméně povrch při tom značně utrpěl.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Samozřejmě pro sportovce je nejdůležitější ta palubovka, a ta už byla v havarijním stavu. Už jenom z toho bezpečnostního hlediska jsem rád, že se to podařilo uskutečnit a že dojde ke kompletní výměně palubovky, včetně podkladu, takže sportovci, kteří se tu budou pohybovat, to určitě ocení.”

Na zafinancování rekonstrukce spolupracovalo město a také basketbalový klub, jako provozovatel sportovního objektu, který na ni získal dotaci.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Akce byla v plné míře zařazena v rozpočtu města na rok 2022, nicméně basketbalovému klubu se podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury z výzvy Regionální sportovní infrastruktura ve výši 6, 7 milionu korun, což pokryje zhruba sedmdesát procent nákladů. Zbytek, což je 4,8 milionu korun doplní město Nový Jičín. Po ukončení prací v hale budou pořízeny ještě movité věci, týkající se sportovního vybavení, což jsou ochranné sítě, branky a tyče na volejbal, a v neposlední řadě také stroj na čištění podlahy.”

Hala slouží především basketbalistům, ale hrát zde lze další míčové sporty, volejbal, minikopanou a budou zde nalajnovány i tři kurty pro badminton.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail