Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem první den v lavicích popřáli normální školní rok

Letní prázdniny jsou minulostí, první zářijový den znamenal pro všechny školáky návrat do lavic. Slavnostního uvítání se dočkali například na Dlouhé, kde se pro děti otevře i nové hřiště.

Nový školní rok zahájili na základní škole na ulici Dlouhá českou hymnou. Všichni žáci se v osm hodin ráno sešli venku v atriu. Přivítali je tu zástupci školy a letos i novojičínské radnice.

Pak se žáci přesunuli do svých tříd a venku zůstali jen ti, které do stavu školáka čekalo teprve pasování - tedy prvňáčci.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Přivítali jsme žáky s otevřenou náručí, jak na pracovišti Dlouhá, i na pracovišti Jubilejní. Zvlášť jsme přivítali prvňáčky, kterých máme tři třídy v tomto školním roce. Těm prvňáčkům přeji hlavně to, ať se tady naučí to, co tady očekávají, ty základy do života, číst, psát, počítat, které budou celý život potřebovat, a mohou pak v dobrém vzpomínat na svou základní školu, která jim položila ty nejdůležitější základy do života.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Já bych především chtěl dětem těch prvních tříd popřát, aby ten životní mezník překonaly hladce, aby ve škole měly co nejlepší prospěch, co nejvíce kamarádů, hlavně aby ten školní rok byl normální bez restrikcí a opatření.”

Do 13 prvních tříd v novojičínských základních školách, čtyřech, které zřizuje město i té soukromé, nastupuje celkem 254 dětí. Průměr na třídu je zhruba 20 dětí. Mezi prvňáčky je 10 ukrajinských dětí, celkem je jich v novojičínských základních školách 48. Tento počet se ale mění.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Do poslední chvíle přijímáme nové prvňáčky, je to tak, že to číslo se stále mění. Ještě včera jsme přijímali ukrajinské žáky a žádosti stále chodí, to číslo se pohybuje kolem dvaceti, třiceti.”

Všichni žáci základní školy Dlouhá dostanou pro tento školní rok jeden velký společný dárek - zrekonstruované hřiště.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Stavba stále pokračuje, předpokládám, že je ve stavu před dokončením. je to pro nás určité znevýhodnění, že nemůžeme žáky poslat na hřiště, na druhou stranu, když ten nekomfort ještě chvíli vydržíme, tak to vyváží ta přidaná hodnota nového hřiště, herní prvky, posilovací zařízení, in line dráha.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy