Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Los určil nájemce startovacích bytů K Archivu

Rekonstrukce domu K Archivu na startovací byty pro mladé lidi skončí v říjnu. Nicméně některé byty už teď mají své budoucí nájemce. Určilo je losování.

Startovací byty pro mladé lidi buduje město v domě na ulici K Archivu, dříve byl známý jako Dům sester. Po více než roce se stavební práce chýlí ke konci. 39 nových bytů 2+kk bude hotovo v říjnu. Už teď v létě vyhlásila radnice nabídkové řízení na jejich obsazení. Uzávěrka byla 5. září.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkem se se šlo 66 obálek, které projdou losováním a posuzováním žádostí. Kritériem je, že žadatel musí být ve věku do 35 let a musí být ekonomicky aktivní. Maximální doba nájmu bude čtyři roky, doba nájmu je uzavíraná na jeden rok s možností opakovaného prodloužení.”

Otevírání obálek a losování probíhalo ihned v den uzavření nabídkového řízení v aule radnice a bylo veřejné.

účastníci nabídkového řízení: 
“Je to super vstup do začátku života, dnešní nájmy jsou velice drahé, takže od města dobrý krok.”
“Určitě jsme to přivítali, dneska sehnat byt je těžké, zvláště když jsme mladí a peněz moc není a nájmy jsou vysoké. Toto je pro nás pomoc.”

Po prvním kole losování má své potenciální nájemce 31 bytů, jejich přidělení musí schválit rada města. Zbývajících 8 bytů je stále volných, ne všichni zájemci totiž dodali vyplněné žádosti bez chyb. Město proto na podzim vyhlásí druhé kolo nabídkového řízení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Předpoklad účinnosti nájemní smlouvy je od 1. ledna 2023. Podle aktuálně platné dodatkované smlouvy o dílo se zhotovitelem stavby by stavba měla být dokončena do konce října letošního roku. Máme tam ještě prostor pro to, pokud by se například termín pro provedení díla měl prodloužit, pro případné odstranění vad a kolaudaci objektu.”

Měsíční nájemné startovacích bytů bylo stanoveno na 115 korun za metr čtvereční, vzhledem k výměře se cena nájmu bude pohybovat mezi pěti až pěti a půl tisíci korunami bez energií. Což je zhruba 80 procent tržního nájemného.

Rekonstrukce domu financována z investičního účelového úvěru, který město přijalo v roce 2020. Původně byl rozpočet stavby 51 a půl milionu korun bez daně, kvůli vícepracím a vadám projektové dokumentace bude stát 61, 2 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy