Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Že jsou obecní volby ví, i když jsou na ulici, ale neřeší je

Volby do obecních zastupitelstev obvykle v průměru provází volební účast do 50 procent. Mezi ty, kdo většinou svůj hlas nechají propadnout, patří lidé bez domova. V jejich novojičínské komunitě mapoval situaci terénní pracovník Charity.

Marek Procházka pracuje v Novém Jičíně jako terénní pracovník Charity s lidmi bez domova téměř sedm let. Ví, kde ve městě přebývají, pravidelně je obchází a je s nimi v kontaktu. Při poslední obchůzce v tomto týdnu jim položil navíc jednu otázku: Zda ví, že jsou obecní volby a jestli půjdou volit.

Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín: “Oni to ví, protože všude ve městě jsou billboardy, reklamy, takže oni ví, že ve volby jsou, ale nezajímá je to. Nereagují na to, jenom řeknou, že nejdou, že nevolí nebo že nemají koho volit.”

Zájem o volby podle něj neprojevili ani lidé žijící v azylovém domě, kteří mají alespoň svou postel a své bydlení, byť dočasné.

Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín: “Oni v podstatě zprávy sledují, když chodí k nám na noclehárnu nebo na denní centrum, tak je tam televize, pouští si tam zprávy, takže mají přehled o tom celostátním nebo světovém dění. Jeden pán, který je venku trvale, tak ten poslouchá poměrně dost rádio a má docela slušný přehled, ale také k volbám nechodí.”

Na území města se stabilně pohybuje asi 50 lidí bez domova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy