Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerka zve třeba na křest cédéčka novojičínské kapely, americkou hudbu a Slam Poetry

Po létě, které nabízelo kulturu pod širým nebem, opět nastartoval svůj provoz klub Galerka. Pro návštěvníky připravil například křest nového cédéčka, tradiční americkou hudbu nebo improvizaci v rýmování.

Měsíc říjen znovuotevřel dveře klubu Galerka na Staré poště a v této podzimní sezoně konečně bez jakýchkoliv omezení.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “O to více se na tu sezonu těšíme, byť bude kratičká, trvá prakticky jen dva měsíce do listopadu, protože v prosinci se budeme opět potkávat venku na předvánočních trzích, které se taky vlastně už dva roky odkládaly.”

Klub nabízí první dva koncerty hned 7. a 8. října. V pátek od osmi večer vystoupí písničkářka Kaczi, v sobotu stálice českého undergroundu Už Jsme Doma.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Novojičínský klub Galerka je taky i pro Novojičíňáky a proto i jeden ze křtů, který tady na podzim proběhne, tak to bude od skupiny Hard Balls, jsou to tedy novojičínští kluci, natočili svou desku a tady v klubu Galerka ji pokřtí a bude to v sobotu 15. října.”

Následující program pozve také do kapacitně většího kina Květen, kde bude 19. října vyprávět své zážitky módní návrhář Osmany Laffita.

Ani samotný klub Galerka ale není jen o muzice, v pátek 21. října nabídne soutěžní show Slam Poetry.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Kdo neví, co je Slam Poetry, bylo by fajn, kdyby si to dohledal, a nebo by bylo ještě hezčí, kdyby přišel a zjisti to osobně. Je to vlastně improvizace na nějaké rýmování, kdy sami návštěvníci hodnotí vystupující a určí vítěze. Ti účinkující jdou daní, není to někdo z publika, jsou to zkušení lidi. Je to připravené, ale téma se vybírá až na místě, takže účinkující musí improvizovat.”

Chybět v podzimním klubu nebudou ani jazzové večery, nejbližší bude 27. října nabídne instrumentální jazz ze Skandinávie, začátek listopadu pak bude patřit osobité tradiční americké skupině Three for Silver. 12. listopadu zde vystoupí Dorota Barová a Miroslav Chyška.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Což je neskutečná dvojice známá. Mirek Chyška hraje v J.A.R. na kytaru, Dorka Bárová, kromě svých sólových projektů, například s Lenkou Dusilovou, je to tedy violoncello a kytara.”

18. listopad obsadí v klubu několikanásobný držitel ceny Anděl v oblasti folku skupina Žamboši. Kompletní informace jsou na webu městského kulturního střediska, včetně možnosti, jak si nechat pravidelně zasílat programy na e-mail.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy