Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po práci v chráněných dílnách relaxují ve snoezelen místnosti

Sociálně terapeutické dílny Effatha v Novém Jičíně zřídily pro své klienty s mentálními handicapy novinku. Speciální místnost, ve které mohou díky příjemným smyslovým vjemům relaxovat a zklidnit se.

Aroma vůně, relaxační projekce, pohodlí na lehacím vaku - zkrátka klid pro vytvoření příjemných smyslových zážitků a ideální místo pro odpočinek. Takzvanou snoezelen místnost zřídili pro své klienty v sociálně terapeutických dílnách Effatha v Novém Jičíně.

Marie Pístecká, koordinátorka soc. terapeutických dílen Effatha: “Je to stimulace zraku, kdy tu máme bublinový válec, který mění barvy, dále tady máme barevná optická vlákna, probíhá také stimulace čichu, kdysi klienti zvolí aroma olej, který je mu příjemné. Máme zde hmatové pomůcky, dále zátěžová deka pro klienty, kteří se potřebují zklidnit. Sedací vaky, zvukostrom s kuličkami, takže skutečně rozvoj všech smyslů.”
Radka, klientka soc. terapeutických dílen Effatha: “Je tady krásné prostředí, krásně se tady sedí a leží. Líbí se mi barvy červená a zelená.”

Dílny Effathy se zaměřují na keramiku, pletení košíků nebo zahradnictví. Klienti tu pracují ve skupinkách po šesti.

Marie Pístecká, koordinátorka soc. terapeutických dílen Effatha: “Ta skupina je pestrá a ne vždy si všichni se všemi rozumí. Mohou vznikat i nějaké konfliktní situace, takže taková možnost zklidnění v té samostatné místnosti je určitě vítaná.”

Do Effathy, kterou provozuje Slezská diakonie, docházejí především dospělí lidé s mentálními handicapy a autisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy