Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Deskohraní mohli vyzkoušet i hry, které ještě nejsou na trhu

Čtyřdenní maraton deskových her se v Novém Jičíně konal letos počtvrté a zájem o něj byl obrovský. První dva dny byly určeny zejména školám, další už pro kohokoliv z veřejnosti.

Festival deskových her ovládl velkou část Střediska volného času Fokus. Nad logickými, taktickými nebo jen zábavnými hrami si tu lámalo hlavu téměř 700 školáků. Těm byly určeny první dva dny Deskohraní, během víkendu bylo otevřeno pro veřejnost.

Josef Pustka, pořadatel Deskohraní: “Jsou tady desítky a desítky her předních českých vydavatelů. Je tady přes dvacet vysvětlovačů. Funguje to tak, že vždy na dva stoly je jeden vysvětlovač, přijde skupina dětí nebo dospělých, tak se jich ujme, danou hru jim vysvětlí, ať mohou hrát. Jsou tady starší věci tak i novinky, dokonce i hry, které zatím ještě vůbec nevyšly veřejně, nejsou v obchodech, a zájemci si je zde mohou přijít vyzkoušet.”
návštěvníci akce:
“Hrál jsem tu Sedm draků, líbilo se mi to, je to o tom, že vždycky jsi nějaký drak a musíš si skládat nějaké věci tak, abys měl sedm políček na to, abys vyhrál. Rád hraju, doma mám několik her a teď jsem dostal jednu novou.”
“Hrál jsem s kamarádem hru sedm draků a hodně se mi to líbí. Je tady velký prostor, hodně her a baví mě to tady.”
“Já jsme si tady zahrál hru Dixit, je to fajná hra, kde jsou postavičky jako nějací králíčkové. Hraje se to na základě toho, že někdo řekne slovo a každý dá kartu, která k tomu slovu nejvíce pasuje.”
“Já jsem hrála trojrozměrné Ubongo a bavilo mě to.”
“Hrála jsem Ubongo a ještě další hru, už si nepamatuju názve. Ráda hraju hry, mám jich doma plnou poličku.”
Za své snažení u herních stolů získávaly děti i zajímavé ceny. Každá třída si do školy odnesla výslužku v podobě dárků od firem, které zde své hry poskytly, například elektronické knížky, pastelky nebo karty.

Kdo má rád stolní hry, může se této zálibě věnovat ve Fokusu každou středu.

Josef Pustka, pořadatel Deskohraní: ”Funguje kroužek pro děti, stále se ještě mohou přihlásit, a každý pátek od 15:30 do devíti večer si může přijít zahrát kdokoliv. S tím, že v ty pátky chodí většinou dospělí, ale mohou přijít i děti. Hrají se většinou složitější hry na delší čas.”

Učit se logickému myšlení, soustředění ale také umění prohrávat mohou zájemci v kroužku Deskohraní už přibližně na čtyřech stovkách her.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

ESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

GIOL anticor, s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry