Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podobu plánované sportovní haly navrhnou ve vyhlášené soutěži architekti

Město vyhlásilo architektonickou soutěž o návrh na vybudování víceúčelové sportovní haly. Ta bude součástí areálu u stadionu. Hrubá odhadovaná cena stavby je v tuto chvíli více než 200 milionů korun.

Stavbu nové víceúčelové haly si dlouhodobě přeje řada sportovních oddílů. Město ji plánuje již několik let, a to na betonové ploše v těsném sousedství tribuny letního stadionu. Pro začátek realizace projektu nyní radnice na její podobu vypsala architektonickou soutěž.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cílem je získat návrh, který bude ekonomicky i provozně udržitelný a bude symbolizovat určité nadčasové řešení. Ta soutěž je koncipována jako otevřená a dvoufázová, to znamená, že do první fáze se může hlásit kdokoliv z architektů a projekčních kanceláří, termín pro podávání návrhů je do 22. listopadu. Následně odborná porota, která byla pro soutěž jmenovaná, jednotlivé návrhy vyhodnotí a maximálně šest nejúspěšnějších projde do druhé fáze, ve které budou architekti dopracovávat své návrhy.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Do architektonické soutěže byla jmenovaná komise složená ze dvou politických zástupců měst a městského architekta, a také ze čtyř architektů, které nám doporučila Česká komora architektů. Výsledná návrh by měl splňovat nejen požadavky sportovců, ale mít i určitou architektonickou hodnotu.”

Podmínky soutěže, jejichž regulérnost potvrdila i Česká komora architektů, jsou na webu města.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Požadavek, který vzešel i z města, potažmo z pracovní skupiny pro revitalizaci sportovišť, je velikost házenkářského hřiště 40 krát 20 metrů, potřebné nezbytná zázemí, čili šatny, sprchy plus hlediště pro diváky. Celková kapacita haly by měla být 682 osob a součástí nové stavby by měla být i fotbalová tribuna.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Samotná stavba bude navazovat na tribunu, ta bude nová, a součástí té stavby bude i tribuna, která bude směřovat na fotbalový stadion.”

Podle harmonogramu architektonické soutěže by na konci února příštího roku měl být termín pro podávání návrhů ve druhé fázi soutěže. Hrubý odhad, kdy by teoreticky mohla začít samotná stavba haly, je pak nejdříve na rok 2025.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vše se samozřejmě odvíjí nejen od časového harmonogramu, ale i podle financování. Podle hrubých odhadů, které v této fázi máme k dispozici, jsou odhadované náklady investiční, to znamená výstavba haly, 210 milionů korun bez DPH.”

Rozpočet města tak zatím disponuje schválenou částkou 1 850 000 korun, která pokryje architektonickou soutěž, tedy náklady na odměny a takzvané skicovné pro jednotlivé uchazeče. O udělení těchto odměn bude rozhodovat odborná porota.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry