Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O podzimní jarmark s tématikou dušiček byl velký zájem

Letošní série jarmarků pořádaných na Masarykově náměstí začala v únoru masopustní veselicí a skončí adventním trhem. Neméně oblíbeným je ale i ten s podzimní dušičkovou tématikou.

Masarykovo náměstí opět v pátek obstavily stánky prodejců různých pochutin a řemeslných výrobků a tentokrát i květinových vazeb s dušičkovou tématikou. Konal se zde další jarmark pořádaný Návštěvnickým centrem.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků: “V roce 2022 byla naplněnost jarmarků enormní, povedly se nám všechny plánované. Začali jsme už v únoru masopustním, několikadenní byl velikonoční, mimořádně byl i jarmark při Pivobraní a teď pokračujeme podzimním, který je dušičkový, a je o něj velký zájem.”

Na náměstí bylo vidět prodejce a řemeslníky, kteří zde zajíždí pravidelně, ale jarmark nabídl i novinky, například tyrolské speciality, malované sklo, drátěné zboží nebo také ručně vyřezávané svíčky a produkty pro zdravý jídelníček.

prodejci na jarmarku:
“Máme tady třeba semolinové těstoviny, což jsou těstoviny z tvrdé pšenice, vyrobené byly předevčírem a vydrží dvanáct dní.”
“Dělám ručně vyřezávané svíčky, výroba trvá tři dny, nejprve je musím odlít, pak je vrstvím barevnými vrstvami a třetí den vzory skalpelem vyřezávám.”
návštěvníci jarmarku:
“Nám se tady líbí všech o, protože jsou tady dobrůtky, každý si vybere, co chce, projde se na čerstvém vzduchu, neprší, není zima, tak co by nám mělo scházet.”
“Projdeme se vždycky, pokocháme se, něco koupíme, je to fajn. Lidé se sejdou, potkáme plno známých.”
“Šla jsem si koupit výborné sýry, to mám ráda. A jinak se projít, je krásné počasí.”

Jeden z letošních jarmarků, tematicky zaměřený na formu podpory začínajících novojičínských drobných výrobců, uspořádalo Návštěvnické centrum výjimečně i pod střechou.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků: “Byl to minimarket, který se konal na začátku června v prostorách po bývalém textilu na ulici 28. října, minimarket byl zaměřen především na rukodělné výrobky a chtěli jsme tak podpořit místní drobné prodejce.”

Za to ten následující, poslední jarmark letošního roku, bude naopak velkolepý. Adventní městečko obsadí centrum města od pátku 2. do 23. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy