Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úředníci novojičínské “dopravky” jsou obklopeni obrazy

Odbor dopravy novojičínské radnice je malou obrazovou galerií. Na chodbách a v kancelářích jsou vystavena díla studentů střední školy Educa. Téma prací je zřejmé - především automobily a motocykly.

Poprvé se výtvarná díla studentů oboru reprodukční grafik Střední odborné školy Educa objevila na chodbách odboru dopravy novojičínského městského úřadu před čtyřmi lety. Teď mladí umělci vytvořili do této veřejné galerie nové obrazy.

Veronika Drastíková, učitelka grafických předmětů, SOŠ Educa: “V budově spatříte na stěnách 45 obrazů, téma je zde zřejmé, je to doprava a dopravní prostředky. První výstava byla založena na černobílých obrazech, letos jsme zvolili pestřejší barevný model.”

Na obrazech jsou moderní automobily, ale i veteráni, motorky, skútry a jiná témata propojená s cestováním.

Vendula Nedopílková, obor reprodukční grafik, SOŠ Educa Nový Jičín: “Přispěla jsem koláží, protože koláž se mi dobře dělá a mohu se u toho hodně vyjádřit. Je to pojmenované Cesta vesmírem, protože jsem se inspirovala mým oblíbeným animem, kde jsou dvě postavičky, které chtěly procestovat vesmír.”
Klára Faturová, obor reprodukční grafik, SOŠ Educa Nový Jičín: “Já jsem přispěla dvěma motorkami, zvolila jsem techniku malby na sklo. Motorky proto, že k nim mám vztah díky příteli, který jezdí na motorkách.”
Libor Macíček, vedoucí odboru dopravy, MěÚ Nový Jičín: “My jsme rádi, že můžeme vyzdobit naše prostor, nejen ty čekárny, ale i kanceláře, úřední místnosti a zkušebnu řidičů.”

Obrazy tu zůstanou vystaveny trvale. Zpříjemní práci nejen úřadníkům, ale i dobu čekání lidem, kteří si zde přicházejí vyřídit své záležitosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy