Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánočním stromem je letos stříbrný smrk z Hodslavic

Hlavní symbol vánoc, jehličnatý strom, už pracovníci technických služeb ukotvili na obvyklém místě na Masarykově náměstí. Centrum Nového Jičína letos zdobí stříbrný smrk, který vyrostl v Hodslavicích.

Příprava na advent a Vánoce v Novém Jičíně vrcholí. Na náměstí vyrůstá vánoční městečko, postupně se rozsvěcují ulice msta a v úterý do centra doputoval i vánoční strom.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Letos vánoční strom připutoval z Hodslavic, je to krásný dvanáctimetrový stříbrný smrk. A tento smrk věnovali manželé Kociánovi z Hodslavic.”

Vánoční strom bude standardně ozdoben LED prvky v podobě světelných puketů, hvězdiček, řetězů a dekoracemi, které vyrobili pracovníci technických služeb.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Lidé se mohou těšit na nové světelné dekorace. Na náměstí je to 3D led baňku, ve které se mohou vyfotit. Také je instalovaná výzdoba na kašně před Žerotínským zámkem. Nová světelná výzdoba je i v městské památkové rezervaci, na ulicích Generála Hlaďa a Štefánikova.”

Adventní jarmark bude zahájen v pátek 2. prosince. To už bude na náměstí stát i dřevěný betlém z dílny Jana Vinckera, od 9 do 18 hodin si lidé budou moci zazvonit na zvoničku a jarmark doplní adventní rádio.

Samotný vánoční strom se rozsvítí 5. prosince na Den s Mikulášem.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Předcházet tomu bude slavnostní program od 16 hodin. Kulturní program bude každý den v odpoledních někdy i dopoledních hodinách. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční zapojení spolků, dětí ze základních škol a také na nové účinkující, jako jsou Janko Kulich, Legendy se vrací. ale i místní kapely. Takže program bude pestrý a každodenní.”

Nový Jičín se opět zapojí do akce Česko zpívá koledy, na náměstí bude i Živý betlém a poběží se také o vánočního kapra. Nový rok přivítá město 1. ledna v 18 hodin ohňostroj.

Lidé ale mohou vyrazit na náměstí už tuto sobotu 26. listopadu, v předvečer první adventní neděle se v 17 hodin rozsvítí první svíce na velkém adventním věnci, který je umístěn na oválné kašně. Pokud si přinesou svůj domácí adventní věnec, děkan římskokatolické farnosti v Novém Jičíně Alois Peroutka jej posvětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy