Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z novojičínského parku musí vykácet téměř čtyřicet stromů

Téměř 40 stromů bude příští rok pokáceno ve Smetanových sadech. Rozhodl o tom odborný průzkum. Dřeviny určené k odstranění jsou ve špatném zdravotním stavu.

Letitý park, Smetanovy sady v Novém Jičíně, čeká celkové revitalizace. I v této souvislosti nechal odbor životního prostředí provést odbornou firmou dendrologický průzkum. Ten posoudil zdravotní stav všech stromů, které se tu nacházejí.

Hedvika Pospíšilová, správce městské zeleně, MěÚ Nový Jičín: “Výsledkem bylo kácení celkem 38 stromů kvůli špatnému zdravotnímu stavu, někdy až havarijnímu. Tyto stromy jsou buď napadené dřevokaznými houbami, bakteriální infekcí nebo už jsou přestárlé, takže téměř suché.”

Ve většině případech se jedná o břízy, těch bude odstraněno 20. Dále jsou to například jírovce, lípy, duby a jehličnany.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “V současné době ve Smetanových sadech jsou prováděny bezpečnostní a zdravotní řezy na vytipovaných dřevinách. Samotné kácení vypukne až po novém roce.”
Hedvika Pospíšilová, správce městské zeleně, MěÚ Nový Jičín: “Za každý pokácený strom bude vysazen nový strom. Náhradní výsadba bude probíhat na jaře roku 2024 a potažmo ještě na podzim toho roku.”

Do parku se vrátí zhruba stejný sortiment stromů, ale nebude to tolik bříz, které jsou krátkověkými dřevinami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy