Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský vánoční strom se už také vynořil ze tmy

Na rozsvícení vánočního stromu v centru Nového Jičína si lidé museli počkat až do 5. prosince. Rozsvítil se v rámci Dne s Mikulášem za asistence obřích andělů.

Den s Mikulášem je v Novém Jičíně již několik let právě tím dnem, kdy se i na Masarykově náměstí rozsvítí vánoční strom. Letos začal dopoledne tvořivou dílnou ve vestibulu radnice a děti z mateřských škol chodily na náměstí zdobit své malé stromečky, vše vyvrcholilo při setmění programem s čerty a anděly na náměstí.

Samotného rozsvícení vánočního stromu se zaplněné náměstí dočkalo v 17 hodin.

Starosta města Stanislav Kopecký a děkan Římskokatolické církve Aloise Peroutka popřáli lidem pokojný advent.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Měli bychom trochu zpomalit, měli bychom otevřít svá srdce a udělat si čas, sami na sebe i na své nejbližší, ať jsou to naše děti, rodiče nebo prarodiče.”
Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Hodně naděje, protože to je očekávání věcí budoucích. Věříme, že všechno, co je dnes rozbouřené v našich životech, tak se za se zase nějakým způsobem uklidní. A potom otevřené srdce pro ten pokoj a lásku, které k Vánocům patří, Aby tyto hodnoty zavládly v srdci každého občana tohoto města.”

Lidé si tak trochu podobné společné setkání u rozsvícení mohou ještě do Vánoc zopakovat, a to dvakrát. Novodobou tradicí se ve městě stalo také společné rozsvícení LED svící na velkém adventním věnci, který je na obvodu kovové kašny na náměstí, a to vždy s doprovodným komentářem.

Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Jsem rád, že adventní věnec se na náměstí objevil, protože k adventu patří. A víceméně to rozsvícení těch světel na tom adventním věnci jakoby nás ještě více strhávalo do očekávání naplnění adventní doby. A je to opravdu okamžik setkávání. Ta atmosféra letošního roku na tom náměstí je vynikající.”

Svíce se rozsvěcují v předvečer adventní neděle, tedy vždy v sobotu v 17 hodin. Zbývají ještě dvě, které se rozzáří 10. a 17. prosince.

Až do 23. prosince ne v centru otevřeno vánoční městečko s prodejními stánky a každodenním kulturním programem. Podrobnosti jsou na webu městského kulturního střediska a Návštěvnického centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy