Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křížovkářská liga zná v Novém Jičíně své vítěze

Křížovkářská liga má v Novém Jičíně své vítěze. Do prvního ročníku se přihlásila bezmála čtyřicítka seniorů a všichni byli úspěšnými luštiteli.

Ve městě byla letos na podzim poprvé spuštěna Křížovkářská liga určená seniorům, která je podporována Moravskoslezským krajem. Zapsat se do ní mohli lidé starší 60 let, správně vyluštit museli deset křížovek. V aule radnice teď proběhlo vyhlášení výsledků této soutěže.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “První ročník Křížovkářské ligy se nám zapojilo třicet devět seniorů, což je při startu takového projektu veliký úspěch. Všichni luštitelé byli úspěšní, všichni správně vyluštili všech deset křížovek, takže doufám, že v příští roce budeme moci v tomto projektu pokračovat.”

Dárek od města a Moravskoslezského kraje tak dostali všichni, plus čtyři vylosovaní získali i hodnotnější ceny.

Josef Kozár, účastník Křížovkářské ligy: “Protože mě křížovky mě baví, pravidelně odebíráme křížovkářský časopis, tak jsem to s manželkou přivítali. Pro nás ty křížovky byly jednoduché, ale pro někoho jiného to mohlo být obtížnější. takže jsme rádi, že se vůbec ta akce konala.”
Růžena Foldynová, účastnice Křížovkářské ligy: “Je to můj koníček, mám ho ráda, a protože jsem se tady nedávno přestěhovala, a za každou aktivitu jsem ráda, tak jsem si řekla, zapojím se.”
Ivan Sekanina, zakladatel Křížovkářské ligy: “Nový Jičín byl výborným protože třicet devět hráčů na nováčka je velmi dobré číslo. Křížovkářská liga seniorů v Moravskoslezském kraji má letos rekord. Máme čtyřicet tři registračních míst ve městech a obcích a celkově minimálně tisíc pět set hráč. Podrobné číslo bude vědět koncem prosince, takže se nám dařilo hodně.”

Myšlenka Křížovkářské ligy vychází ze snahy seniory aktivizovat, a to nejen, aby při luštění tříbit mozek, ale pro křížovky si každý týden museli na odbor sociálních věci osobně chodit.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Po té době kovidové jsme si s paní vedoucí odboru sociálních věcí sedli a zamysleli jsme se nad tím, jak ty naše seniory znovu uvést do toho společenského prostoru.”

Výsledkem byl celoroční program Vitální senior a Křížovkářská liga byla jednou z jeho součástí. Kromě toho projekt obsahoval sportovní aktivity, třeba discgolf nebo plavání, volné vstupy do muzea a expozic Návštěvnického centra a senioři také vyrazili s městem a studenty střední škola Educa na zájezd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy