Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž ukradl auto a věci v areálu firmy v Albrechtičkách, na útěku ho vyčmuchal policejní pes Ryky

39letý muž se vloupal do areálu firmy s lodními kontejnery v Albrechtičkách na Novojičínsku. Ukradl tam luxusní auto a na místo se s ním opět v noci vrátil, aby kradl další věci. Před přivolanou policí se snažil ujet, s autem skončil v poli a následně utekl. Do akce byl proto nasazen policejní pes Ryky, který zloděje později našel pod pařezem mezi rybníky.

Policisté z obvodního oddělení Studénka dostali v úterý 6. prosince v brzkých ranních hodinách oznámení o vloupání do areálu firmy v Albrechtičkách. Podle prvotních informací do areálu vjelo bílé Audi Q7 a jeho řidič se tam podezřele pohyboval kolem lodních kontejnerů.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Po příjezdu hlídky na místo si policisté povšimly otevřené vstupní brány a následně vyjíždějícího vozidla Audi Q7. Auto se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidiči dali signál k zastavení za pomoci světelného výstražného zařízení s nápisem STOP POLICIE. Na toto řidič nereagoval a velikou rychlosti policejní hlídku objel a z areálu vyjel."

Po zhruba 200 metrech ale nezvládl řízení a sjel z cesty do pole, kde vzápětí uvízl. Řidič okamžitě vystoupil a dal se na útěk směrem k lesu. Nezastavil se ani po opakovaných zákonných výzvách, pronásledujících policistů. Do akce byl proto vzápětí povolán psovod se služebním psem Rykym.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Tento po příjezdu na místo prohlídl „revír“ v rozsáhlé oblasti okolí rybníku. Po chvilce Ryky nalezl a vyštěkal botu zřejmě pachatele, kterou mohl ztratit při svém útěku. Psovod i se psem pokračovali po hrázi rybníka, kde Ryky „vyčmuchal“ ukrytého muže, který byl schován pod kořeny pařezu mezi rybníky. Díky naproste tmě, nebyl vidět. Následně byl muž hlídkou za pomoci psovoda zadržen.

Podezřelého muže si následně převzali kriminalisté, kteří zjistili, že právě 39letý muž už v minulosti vstoupil do areálu firmy s lodními kontejnery.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Následně měl vylomit dvířka elektrického rozvaděče a vypnout pojistky. Poté se pokusil vypáčit vrata lodního kontejneru, avšak toto se mu nepodařilo. V dalším případě vstoupil do neuzavřené unimobuňky v areálu, ze které měl vzít klíče od vozidla Audi Q7. Tohoto vozidla se měl zmocnit a použít ho k páchání trestné činnosti. Kriminalisté muži sdělili obvinění z přečinů krádeže a porušení domovní svobody. Obviněný s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let."

Policejní pes Ryky je osmiletý německý ovčák, který má na svém kontě spousty vyhledaných a vypátraných věcí. 

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Pachatelé se před ním daleko neschovají. Za svou služební kariéru napomohl policistům k dopadení několika podezřelých či hledaných osob. Ryky je jednoznačně dobrým parťákem naší psovodkyně Petry."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy