Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž ukradl auto a věci v areálu firmy v Albrechtičkách, na útěku ho vyčmuchal policejní pes Ryky

Nový Jičín |

39letý muž se vloupal do areálu firmy s lodními kontejnery v Albrechtičkách na Novojičínsku. Ukradl tam luxusní auto a na místo se s ním opět v noci vrátil, aby kradl další věci. Před přivolanou policí se snažil ujet, s autem skončil v poli a následně utekl. Do akce byl proto nasazen policejní pes Ryky, který zloděje později našel pod pařezem mezi rybníky.

Policisté z obvodního oddělení Studénka dostali v úterý 6. prosince v brzkých ranních hodinách oznámení o vloupání do areálu firmy v Albrechtičkách. Podle prvotních informací do areálu vjelo bílé Audi Q7 a jeho řidič se tam podezřele pohyboval kolem lodních kontejnerů.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Po příjezdu hlídky na místo si policisté povšimly otevřené vstupní brány a následně vyjíždějícího vozidla Audi Q7. Auto se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidiči dali signál k zastavení za pomoci světelného výstražného zařízení s nápisem STOP POLICIE. Na toto řidič nereagoval a velikou rychlosti policejní hlídku objel a z areálu vyjel."

Po zhruba 200 metrech ale nezvládl řízení a sjel z cesty do pole, kde vzápětí uvízl. Řidič okamžitě vystoupil a dal se na útěk směrem k lesu. Nezastavil se ani po opakovaných zákonných výzvách, pronásledujících policistů. Do akce byl proto vzápětí povolán psovod se služebním psem Rykym.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Tento po příjezdu na místo prohlídl „revír“ v rozsáhlé oblasti okolí rybníku. Po chvilce Ryky nalezl a vyštěkal botu zřejmě pachatele, kterou mohl ztratit při svém útěku. Psovod i se psem pokračovali po hrázi rybníka, kde Ryky „vyčmuchal“ ukrytého muže, který byl schován pod kořeny pařezu mezi rybníky. Díky naproste tmě, nebyl vidět. Následně byl muž hlídkou za pomoci psovoda zadržen.

Podezřelého muže si následně převzali kriminalisté, kteří zjistili, že právě 39letý muž už v minulosti vstoupil do areálu firmy s lodními kontejnery.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Následně měl vylomit dvířka elektrického rozvaděče a vypnout pojistky. Poté se pokusil vypáčit vrata lodního kontejneru, avšak toto se mu nepodařilo. V dalším případě vstoupil do neuzavřené unimobuňky v areálu, ze které měl vzít klíče od vozidla Audi Q7. Tohoto vozidla se měl zmocnit a použít ho k páchání trestné činnosti. Kriminalisté muži sdělili obvinění z přečinů krádeže a porušení domovní svobody. Obviněný s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let."

Policejní pes Ryky je osmiletý německý ovčák, který má na svém kontě spousty vyhledaných a vypátraných věcí. 

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Pachatelé se před ním daleko neschovají. Za svou služební kariéru napomohl policistům k dopadení několika podezřelých či hledaných osob. Ryky je jednoznačně dobrým parťákem naší psovodkyně Petry."
Nahlásit chybu


K tématu

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání

29. května 2023 15:54 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.

Zloděj, který se vloupal do kanceláře v Ostravě stále uniká policii

20. září 2023 14:28 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Policisté stále pátrají po muži, který se na konci června vloupal do jednoho z podniků v centru Ostravy. Z kanceláře pak ukradl peněženku, doklady a peníze.

Udělali díru do zdi a vykradli sklad obchodu v Ostravě

14. února 2024 14:37 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zlodějský pár udělal díru do zdi, aby se dostal do prostor obchodu v Ostravě-Hrabůvce. Tam potom dvojice doslova vybílila sklad. Policisté je ale díky kamerovým záznamům dopadli za několik hodin. Ukázalo se, že toho mají na svědomí mnohem víc. A muž je navíc známý recidivista. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun.


Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Muž ukradl auto a věci v areálu firmy v Albrechtičkách, na útěku ho vyčmuchal policejní pes Ryky
Vydáno 13. prosince 2022 13:51, Nový Jičín, Jiří Cileček
39letý muž se vloupal do areálu firmy s lodními kontejnery v Albrechtičkách na Novojičínsku. Ukradl tam luxusní auto a na místo se s ním opět v noci vrátil, aby kradl další věci. Před přivolanou policí se snažil ujet, s autem skončil v poli a následně utekl. Do akce byl proto nasazen policejní pes Ryky, který zloděje později našel pod pařezem mezi rybníky.

zdroj foto: Policie ČR

Policisté z obvodního oddělení Studénka dostali v úterý 6. prosince v brzkých ranních hodinách oznámení o vloupání do areálu firmy v Albrechtičkách. Podle prvotních informací do areálu vjelo bílé Audi Q7 a jeho řidič se tam podezřele pohyboval kolem lodních kontejnerů.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Po příjezdu hlídky na místo si policisté povšimly otevřené vstupní brány a následně vyjíždějícího vozidla Audi Q7. Auto se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidiči dali signál k zastavení za pomoci světelného výstražného zařízení s nápisem STOP POLICIE. Na toto řidič nereagoval a velikou rychlosti policejní hlídku objel a z areálu vyjel."

Po zhruba 200 metrech ale nezvládl řízení a sjel z cesty do pole, kde vzápětí uvízl. Řidič okamžitě vystoupil a dal se na útěk směrem k lesu. Nezastavil se ani po opakovaných zákonných výzvách, pronásledujících policistů. Do akce byl proto vzápětí povolán psovod se služebním psem Rykym.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Tento po příjezdu na místo prohlídl „revír“ v rozsáhlé oblasti okolí rybníku. Po chvilce Ryky nalezl a vyštěkal botu zřejmě pachatele, kterou mohl ztratit při svém útěku. Psovod i se psem pokračovali po hrázi rybníka, kde Ryky „vyčmuchal“ ukrytého muže, který byl schován pod kořeny pařezu mezi rybníky. Díky naproste tmě, nebyl vidět. Následně byl muž hlídkou za pomoci psovoda zadržen.

Podezřelého muže si následně převzali kriminalisté, kteří zjistili, že právě 39letý muž už v minulosti vstoupil do areálu firmy s lodními kontejnery.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Následně měl vylomit dvířka elektrického rozvaděče a vypnout pojistky. Poté se pokusil vypáčit vrata lodního kontejneru, avšak toto se mu nepodařilo. V dalším případě vstoupil do neuzavřené unimobuňky v areálu, ze které měl vzít klíče od vozidla Audi Q7. Tohoto vozidla se měl zmocnit a použít ho k páchání trestné činnosti. Kriminalisté muži sdělili obvinění z přečinů krádeže a porušení domovní svobody. Obviněný s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let."

Policejní pes Ryky je osmiletý německý ovčák, který má na svém kontě spousty vyhledaných a vypátraných věcí. 

Kamil Mézeš, mluvčí PČR Nový Jičín: "Pachatelé se před ním daleko neschovají. Za svou služební kariéru napomohl policistům k dopadení několika podezřelých či hledaných osob. Ryky je jednoznačně dobrým parťákem naší psovodkyně Petry."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000034805/muz-ukradl-auto-a-veci-v-arealu-firmy-v-albrechtickach-na-uteku-ho-vycmuchal-policejni-pes-ryky