Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka bude i s průvodem králů

Charita Nový Jičín v těchto dnech finišuje s přípravami Tříkrálového koledování. Do ulic města vyrazí koledníci v prvních dvou lednových týdnech. Přímo 6. ledna zavítá na náměstí i průvod Tří králů.

Tříkrálové koledníky, dobrovolníky, kteří věnují svůj čas ve prospěch potřebných, budeme moci v ulicích města potkávat od 2. do 14. ledna, pravděpodobně tím top termínem bude 5. až 8. leden.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky: “Chtěla bych všechny pozvat, protože Tříkrálová sbírka v loňském roce pomohl na mnoha místech. Fond humanitární pomoci byl zcela vyčerpán, Fond kroužky, tady se asi zdvojnásobil počet dětí, které jsme podpořili, takže té pomoci je potřeba hodně. A se vší zodpovědností si myslím, že byl užitý opravdu dobře. V příštím roce bychom chtěli peníze přispět na projekt, který bychom chtěli realizovat v budoucnu, to znamená odložit nějaké peníze na sociální bydlení, které tady citelně chybí, ve kterém bychom se chtěli angažovat, abychom mohli klienty posunovat někam dále.”

Pro novojičínskou Charitu každoročně koleduje ve městě a okolních obcích zhruba 400 koledníků a nikdy jich není dost, aby stihli zaklepat na všechny dveře.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky: “Koledníčky uvítáme. Pokud by byla čilá dítka, která by se chtěl zapojit, tak určitě jim úsek najdeme. Ideální je ozvat se přímo na Charitu, i dospělé uvítáme. Koledníků není nikdy dost. Ti, kteří chodí, tak mají velké úseky, ne všude se dozvoní, ne všude se dostanou, takže budeme rádi za jakoukoliv pomoc.”

Zachovány zůstanou i další možnosti způsobu příspěvků, na webu Charity lze provést online platbu na účet sbírky a naopak statická pokladnička bude v Návštěvnickém centru. Užití sbírky je zveřejněno na webu trikralovasbirka.cz.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky: “Takže zvu srdečně k příspěvku, myslím si, že to je forma pomoci, která bude potřeba. Všechny sklady se nám vyprázdnily, vyčerpali jsme potravinovou pomoc, i nábytník, spoustu přímé finanční pomoci, takže určitě budeme rádi.”

Konání sbírky letos podpoří i průvod Tří králů, který od Chrámu Nanebevzetí Panny Marie dojde na Masarykovo náměstí v 10 hodin 6. ledna.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Chystáme hlavně pro děti slavnostní průvod a také nějaké překvapení.”

Průvod se zastaví u dřevěného betléma, kde složí své dary Jezulátku a proběhne zde také malý obřad svěcení kříd, kterými koledníci píši své poselství ve zkratce tří písmen, tedy “Ať Kristus požehná tomuto domu”.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDomov NaNovo, příspěvková organizace - okres NJ
Nový Jičín
od 24 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 42 000 do 48 000 Kč/měsíc

Detail

JINAK, z.ú. - Frenštát p/R
Frenštát pod Radhoštěm
od 26 100 do 39 000 Kč/měsíc

Detail