Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město opraví průchod na náměstí, brány Laudonova nádvoříčka se znovu otevřou

V těsném sousedství Masarykova náměstí se nachází poměrně nevzhledný prostor, který by měl letos konečně doznat zásadní změny. Radnice hodlá opravit a znovu zpřístupnit takzvané Laudonovo nádvoříčko.

Laudonovo nádvoříčko, tak se neoficiálně říká průchodu mezi Masarykovým náměstím a Žerotínovou ulicí. Poté, co skončil provoz restaurace, která se zde nacházela, jsou obě branky ohraničující tento prostor uzavřené. Radnice letos hodlá vnitroblok opravit. Přičemž určitá první vize revitalizace vznikla už v roce 2018.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem tedy bude výměna povrchu, osvětlení, mobiliář, úprava popelnicového hnízda a revitalizace zeleně. Ten projekt se táhl poměrně dlouho, jednak z důvodu prodlení na straně zpracovatele projektové dokumentace, ale i z důvodu čekání na vyjádření správců sítí a dalších komplikací s tím souvisejících.”

Město už čeká jen na vyjádření Národního památkového ústavu. Na jaře vyhlásí soutěž na zhotovitele stavby. Ta by měla proběhnout ve druhé polovině roku. Předpokládaná cena zakázky je 5 a půl milionu korun včetně daně.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Cílem města je tento prostor zpřístupnit, otevřít, zatraktivnit ho, protože se jedná o centrum města. Tuto záležitost koordinujeme i s vlastníkem objektu bývalé restaurace Laudon. Je zde domluvena spolupráce týkající se jednotlivých fází projektu, součástí revitalizace bude i výstavba nové zahrádky, která bude přináležet k budoucí restauraci v tomto objektu.”

Co se týče revitalizace veřejných prostranství, v roce 2019 město upravilo prostor před Žerotínským zámkem, který na základě iniciativy Novojičínské otevřené společnosti dostal název Nádvoří Václava Havla. A v souvislosti s výstavbou nového kruhového objezdu změnila v loňském roce změnila tvář část ulice Generála Hlaďo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy