Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce domova pro seniory v Novém Jičíně se kvůli střeše a stropům prodraží, ale má být včas

Domov Duha na Máchově ulici v Novém Jičíně už se proměnil ve staveniště. Rekonstrukce, která zvýší jeho kapacitu, má být hotova zhruba za rok. Nečekané komplikace se střechou by neměly termín ohrozit.

Z budovy Domova Duha pro seniory na Máchově ulici v Novém Jičíně už zbylo téměř jen obvodové zdivo. Výsledkem stavebních prací bude kapacitně větší a modernější zařízení. Zřizovatelem domova je Moravskoslezský kraj.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Zbourali jsme už spojovací chodbu, která vyroste do tří pater. Nahoře bude balkon, kde budou moci klienti strávit den na sluníčku, protože ta zahrady tady není až tak velká.”

41 obyvatel domova teď žije v náhradních prostorách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Přestavba, jejíž cena byla stanovena na 211 milionů korun, má skončit zhruba za rok. Zásah do staré budovy ale odhalil skryté komplikace, zejména ve střeše a stropech.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Takže tam budeme asi muset přidat trošku více peněz, ale my jsme slíbili klientům, že se brzy vrátí do zařízení zpátky, z Frenštátu, a proto se snažíme i se stavební firmou dodržet termín.”

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Tak je to samozřejmě pro nás velmi složité, protože nejsme jenom jedna budova. Máme ještě budovu na Bezručově, kde zůstalo 88 uživatelů, defacto odstřihnutých od zahrady.”

Stavebním zásahem se jeho kapacita zvedne o 32 lůžek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy