Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ProSenior slaví 30 let, dárkem by mohla být nová budova

Pečovatelská služba funguje v Novém Jičíně v různých podobách desítky let. Městskou organizací se stala před 30 lety. Toto výročí oslavila setkáním současných a bývalých pracovníků a podporovatelů.

Oslavit 30 let fungování pod křídly města Nového Jičína se pečovatelská služba ProSenior rozhodla společenským setkáním v areálu pod přístřeškem v Žilině. Pozvala zde současné i bývalé zaměstnance, zástupce spolupracujících organizací a města.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Pečovatelská služba má neoddiskutovatelné místo v naší síti sociálních služeb, město velikosti Nového Jičína by opravdu mělo disponovat pečovatelskou službou nebo jakoukoliv jinou formou péčové služby, která pomáhá našim občanům zůstat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí.
Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Máme naprosto úžasný tým pracovníkům, jsou vzdělaní, jsou šikovní, jsou to dámy rozhodné, které se v různých situacích umí správně rozhodnout, umí klienta motivovat i podpořit. Je to stálý tým pracovníků, je to dobrý kolektiv, patří jim velký dík.”

Organizací města se tato služba stala v roce 1993, když zastupitelé rozhodli o jejím převzetí z Okresního ústavu sociálních služeb. Zavzpomínat na to během slavnostním setkání mohl tehdejší starosta Nového Jičína Ladislav Gróf.

Ladislav Gróf, starosta Nového Jičína v letech 1990 - 1994: “Těmi třicet lety jsou už ty podrobnosti trochu vymazány, ale v zásadě si vzpomínám, že to tehdy jednoduché nebylo. To se tehdy takzvaně delimitovalo od Okresního ústavu sociálních služeb a my jsme to tedy moc chtěli, a šlo o peníze. A o ty jsme se s tím okresem, jako i v řadě jiných věcí, přeli. Ale dobrá věc se podařila.”

Tato sociální služba pak postupně začala měnit svou tvář, z poskytování péče v domech s pečovatelskou službou začali pracovníci vyjíždět do domácností lidí a rozšířila se o další dvě služby, denní stacionář Domovinku a odlehčovací službu Pohoda. Sídlí v přízemí takzvaného domu zvláštního určení Pod lipami.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Mění se nám klienti, mění se jejich potřeby a sami jsme zvědaví, kam se pečovatelská služba posune, jestli se bude využívat telemedicína a moderní technologie i ve formátu pečovatelské služby, ale věřím, že s tím úžasným týmem pracovníků se to všechno zvládne a opravdu bude plnit nadále to poslání co má.”
Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Do dalších třiceti let bychom se určitě chtěli přestěhovat do nějakých vhodnějších prostor, abychom mohli posunout naše služby, posunout jejich kvalitu a i těm klientům nabídnout výhodnější prostory než ve kterých sídlíme teď.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je to i záměrem vedení města. Jsme ve fázi projektování budoucího nového domu. Ten by měl vzniknout na ulici Bohuslava Martinů a čekáme na vhodný dotační titul, Ty jsou vypisovány celkem pravidelně a vykryjí více než 90 procent nákladů, takže si myslím, že opravdu město Nový Jičín má šanci v dohledné době vybudovat novou budovu pro tyto de facto tři služby, které si město zaslouží, potřebuje.”

Oslava 30. narozenin ProSeniru po oficiální části s doprovodem cimbálové muziky Poštár pokračovala tanečním večerem s novojičínskou kapelou Fčil a tu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy